خشم رژیم صهیونیستی از بیانیه شورای امنیت در مورد بلندی‌های جولان

خشم رژیم صهیونیستی از بیانیه شورای امنیت در مورد بلندی‌های جولان shia muslim                   
رژیم صهیونیستی شامگاه دیروز سه شنبه بیانیه شورای امنیت در مورد بلندی‌های اشغالی جولان و اینکه این منطقه متعلق به سوریه است را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش مصاف، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل مدعی شد که برگزاری نشست شورای امنیت در مورد بلندی های جولان در واقع نادیده گرفتن حقایق در خاورمیانه است، زیرا در شرایطی که هزاران نفر در سوریه کشته می شوند و میلیون ها نفر آواره و بی خانمان شده اند، شورای امنیت در مورد "اسرائیل" که نماد دمکراسی ! در منطقه است تشکیل جلسه می دهد!

این در حالی است که شورای امنیت در نشست روز گذشته خود که به درخواست ونزوئلا و مصر برگزار شده بود، تاکید کرد که تمامی قطعنامه های بین المللی گذشته الحاق جولان به رژیم صهیونیستی را باطل و مردود می داند.

همچنین نماینده چین در سازمان ملل تاکید کرد که تمامی 15 کشور عضو این سازمان نسبت به اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مورد بلندی های اشغالی جولان ابراز نگرانی و تاکید کرده اند که وضعیت قانونی حاکم بر این منطقه به هیچ وجه قابل تغییر نیست.

در این بیانیه که نماینده چین آن را قرائت کرد، آمده است که جولان متعلق به سوریه است و هرگونه قانونگذاری و اقدام رژیم صهیونیستی در این منطقه بر حسب قوانین بین المللی باطل و مردود است.

همچنین نماینده ونزوئلا در سازمان ملل نیز تصریح کرد که این نشست در پی اظهارات بنیامین نتانیاهو مبنی بر اینکه جولان تا ابد تحت تصرف و اشغال رژیم صهیونیستی باقی خواهد ماند، برگزار شد.

لازم به ذکر است که دولت رژیم صهیونیستی برای نخستین بار از سال 1967 نشست هفتگی خود را در بلندی های اشغالی جولان برگزار کرد. در این نشست نتانیاهو مدعی شد که جولان متعلق به "اسرائیل" است و تا ابد نیز تحت سیطره آن باقی خواهد ماند.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: خشم   رژیم   صهیونیستی   از   بیانیه   شورای   امنیت   در   مورد   بلندی‌های   جولان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.