شیطنت بوداییان نژادپرست در اقدام به ساخت معبد در نزدیکی مسجد مسلمانان

شیطنت بوداییان نژادپرست در اقدام به ساخت معبد در نزدیکی مسجد مسلمانان shia muslim                   
یکی از رهبران برجسته مسلمانان "میانمار"، با اشاره به برخی شیطنت‌های گروه‌های شبه نظامی بودایی، از جمله ساخت معبد در نزدیکی مساجد مسلمانان، از مسلمانان این کشور خواست، در مقابل این اقدامات تحریک کننده، خونسرد بوده و آرامش خود را حفظ کنند.

به گزارش مصاف، یکی از رهبران بلند پایه مسلمانان "میانمار"، گروه های شبه نظامی بودایی را، به شیطنت علیه مسلمانان و تحریک احساسات دینی آنان متهم کرد و از مسلمانان این کشور خواست، تا در مقابل این دست اقدامات تحریک امیز، آرام باشند.

«تین ماونگ سان» دبیرکل مسلمانان میانمار و "دبیر کل شورای امور اسلامی"، روز سه شنبه در مصاحبه ای اظهار داشت: شبه نظامیان بودایی در صدد ایجاد بی ثباتی بین اکثریت بوداییان و اقلیت مسلمانان و مسیحیان هستند.

وی با اشاره به این مطلب، گفت: ما از پیروان دین مبین اسلام می خواهیم، به هیچ عنوان در این موارد شیطنت آمیز، وارد مشاجره و دعوا نشوند، چراکه ما خواهان ایجاد اختلافات داخلی در کشور نیستیم.

این شخصیت برجسته مسلمان، در ادامه اظهارات خود، افزود: ما رفتار های نژادپرستانه این دسته از بوداییان افراطی را نشان گر ماهیت دین بودا نمی دانیم، بلکه اینها، اقلیتی افراطی در این دین محسوب می شوند.

اوايل هفته جاری، یکی از راهب های بلند پایه بودایی و تعدادی از طرفداران وی، علیرغم مخالفت های مسلمانان و سرپرستان مسجد روستای شی جیون و برخی مقامات دولتی، اقدام به ساخت معبدی در این روستا کردند.

این دومین اقدام «سو زانا» در ساخت معبد در نزدیکی مساجد و کیساهای مسیحیان در هفته های اخیر است که خشم تعداد زیادی از مسلمانان و مسیحیان را برانگیخته است.

وی که از شخصیت های کلیدی بوداییان نژادپرست در میانمار می باشد، پیش از این در اظهاراتی تنش آمیز گفته بود: قصد دارد صد ها معبد و بتکده در شهر ها و مناطق مسلمان نشین میانمار تاسیس کند.

در سال ۲۰۱۳ میلادی، و طی درگیری خونین میان بوداییان افراطی و مسلمانان در این کشور، ۵۷ مسلمان کشته شدند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: شیطنت   بوداییان   نژادپرست   در   اقدام   به   ساخت   معبد   در   نزدیکی   مسجد   مسلمانان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.