تظاهرات گسترده یمنی‌ها در محکومیت تداوم محاصره ملت یمن و نقض آتش بس

تظاهرات گسترده یمنی‌ها در محکومیت تداوم محاصره ملت یمن و نقض آتش بس shia muslim                   
یمنی‌ها در محکومیت تداوم محاصره ملت یمن و نقض آتش بس تظاهرات گسترده ای را برپا کردند.

به گزارش مصاف، یمنی ها در شهر حجه در محکومیت تجاوزات سعودی آمریکایی و ادامه محاصره ملت یمن تظاهرات گسترده ای برپا کردند.

این تظاهرات روز گذشته  با عنوان «تداوم پایداری و گفتگو تنها با آتش بس و رفع محاصره» برپا شد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات شعارهایی محکومیت آمیز در ادامه جنایت های ائتلاف متجاوزگر و محاصره تحمیلی بر یمن سردادند.

تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی، سکوت بین المللی در قبال جنایت متجاوزگران و ادامه نقش آتش بس را محکوم کردند و بر پایداری و ثبات در قبال تجاوز وحشیانه تاکید کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات اعلام کردند: وضعیت انسانی به علت ادامه محاصره ملت یمن که کشورهای متجاوزگر بیش از یکسال بر آنها تحمیل کردند، وخیم است.

برپاکنندگان این تظاهرات با صدور بیانیه ای، سکوت شرم آور بین المللی در قبال ادامه محاصره یمن را محکوم کردند و از سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی خواست تا این محاصره تحمیلی را که با قوانین بین المللی و انسانی منافات دارد، رفع کنند.

گفتنی است، عربستان سعودی در ۲۵ مارس ۲۰۱۵( ششم فروردین ۱۳۹۴) با تشکیل ائتلاف عربی در حمایت از دولت «عبد ربه منصور هادی» حمله هوایی علیه یمن را با نام عملیات طوفان قاطعیت (عملیة عاصِفة الحزم) آغاز کرد واز دوم اردیبهشت با نام عملیات احیای امید (عملیة إعادة الأمل) ادامه یافت.

هواپیماهای پنج کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس (عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت و بحرین) به همراه مراکش، مصر، اردن و سودان در این حمله مشارکت دارند و سومالی نیز اجازه استفاده از پایگاه‌های نظامی خود برای حمله را داده‌است.

منبع: خبرگزاری شبستان

کلید واژه های مطلب: تظاهرات   گسترده   یمنی‌ها   در   محکومیت   تداوم   محاصره   ملت   یمن   و   نقض   آتش   بس   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.