برگزاری مراسم شهادت امام موسی کاظم(ع) در جوار بارگاه منور رضوی

برگزاری مراسم شهادت امام موسی کاظم(ع) در جوار بارگاه منور رضوی shia muslim                   
همزمان با بیست و پنجم ماه رجب و مقارن با سالروز شهادت هفتمین امام شیعیان حضرت امام موسی کاظم(ع)، مراسم عزاداری ویژه‌ای در بارگاه منور حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برپا می‌شود.

به گزارش مصاف، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت باب الحوائج، امام موسی کاظم(ع) از برگزاری مراسم ویژه در شب و شام این امام همام خبر داد و گفت: ویژه برنامه عزاداری و سوگواری امام هفتم شیعیان، یک‌شنبه تا سه‌شنبه 12 لغایت 14 اردیبهشت‌ماه از ساعت 20:15 تا 22:00 در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین «سید جلال حسینی» افزود: به همین منظور مراسم سخنرانی با حضور حجج الاسلام و المسلمین سید مرتضی حسینی و کاظم صدیقی؛ امام جمعه موقت تهران به همراه مرثیه سرایی و عزاداری ذاکران اهل بیت(ع) در این دو شب برپا خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین مراسم عزای روز شهادت امام هفتم شیعیان نیز سه‌شنبه با سخنرانی آیت الله سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی به همراه مرثیه سرایی و عزاداری ذاکران اهل بیت(ع) از ساعت 11 تا 14 در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی اظهار داشت: مراسم سخنرانی ویژه زائران غیر ایرانی نیز با تبیین درس‌هایی از زندگانی و سیره حضرت امام موسی کاظم(ع) و عزاداری مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) در رواق‌های دارالمرحمه، کوثر و غدیر دنبال می‌شود.

گفتنی است؛ این برنامه ها ویژه عموم زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی در نظر گرفته شده است و ارادتمندان و علاقمندان به خاندان اهل بیت(ع) می‌توانند با شرکت در این مراسم‌‌ها ضمن عرض تسلیت به پیشگاه امام رضا(ع) به مناسبت شهادت پدر بزرگوارشان با سیره و سبک زندگی این امام همام آشنا شوند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: برگزاری   مراسم   شهادت   امام   موسی   کاظم(ع)   در   جوار   بارگاه   منور   رضوی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.