تظاهرات «روز کارگر» در اروپا به خشونت کشیده شد

تظاهرات «روز کارگر» در اروپا به خشونت کشیده شد shia muslim                   
خیابان‌های اروپا در روز کارگر شاهد اعتراض‌های مردمی بود که با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

به گزارش مصاف، هزاران نفر در روز کارگر (اول می) در سراسر اروپا به خیابان ها ریختند تا اعتراض خود را نسبت به شرایط اقتصادی نشان دهند.

در بسیاری از کشورهای اروپایی تظاهراتی که به طور مسالمت آمیز آغاز شد با پرتاب گازهای اشک آور از سوی پلیس به خشونت کشیده شد.

در پاریس،پایتخت فرانسه،اتحادیه های تجاری و دانش آموزان با هدف اعتراض به اصلاحات پیشنهاد شده از سوی دولت این کشور دست به اعتراض زدند. معترضان قرار است هفته آینده نیز در مقابل پارلمان فرانسه تظاهرات کنند.

اما گزارش ها حاکی از درگیری های پراکنده پلیس با معترضان در خیابان های پاریس است.خبرگزاری رویترز از دستگیری سه جوان فرانسوی در این درگیری ها خبر داد.

مانئول والس،نخست وزیر فرانسه در این راستا اعلام رکد که پلیس و مقامات فرانسوی با شدت تمام با افرادی که در خیابان ها ایجاد مشکل کنند برخورد خواهند کرد.

در آلمان هم معترضان در روز کارگر هدف سرکوب پلیس قرار گرفتند.پلیس آلمان از آبپاش علیه تظاهرکنندگان در «زاکسن» استفاده کرد.

این در حالی است که حدود 500 نفر از جناج راست و حدود یک هزار و 500 نفر از جناح چپ به خیابان های این منطقه که در شرق آلمان قرار دارد آمده بودند.

ایتالیا از دیگر کشورهایی بود که در روز کارگر شاهد خشونت میان تظاهرات‌کنندگان و نیروهای پلیس بود.معترضان پلاکاردهایی در محکومیت رهبر حزب دموکراتیک حاکم و «ماتئو رنزی» نخست وزیر ایتالیا در دست داشتند.

اما خشونت تظاهرات روز کارگر در ترکیه از همه جا بیشتر بود چرا که منجر به مرگ حداقل یک نفر در استانبول شد.پلیس ترکیه نیز برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از گاز اشک آور استفاده کرد.


منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: تظاهرات   «روز   کارگر»   در   اروپا   به   خشونت   کشیده   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.