حدود ۶ هزار تروریست طی روزهای گذشته وارد سوریه شدند

حدود ۶ هزار تروریست طی روزهای گذشته وارد سوریه شدند shia muslim                   
وزیر اطلاع رسانی سوریه اعلام کرد که سکوت جامعه بین الملل در قبال جنایت‎هایی که تروریست‏ها در حلب مرتکب آن می‎شوند، «تردید برانگیز» است.

 

 به گزارش مصاف ، وزیر اطلاع رسانی سوریه امروز(سه شنبه) اعلام کرد که فرماندهان نظامی عربستان و ترکیه به گروه های مسلح سوری دستور آغاز حملات تروریستی علیه ارتش سوری و ساکنان حلب را دادند.

«عمران الزعبی» افزود: طی روزهای گذشته حدود شش هزار نفر از عناصر مسلح سوری وارد اراضی سوریه شدند.

وی تاکید کرد که سکوت جامعه بین الملل در قبال حملات خمپاره ای و راکتی و جنایت هایی که تروریست ها در حلب انجام می دهند،‌ مشکوک و تردید برانگیز است.

وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد که دولت عربستان و ترکیه مسئول ریخته شدن خون های مردم بی گناه سوریه در حلب هستند.

حلب طی روزهای اخیر به شدت از سوی عناصر تروریستی هدف حملات خمپاره‎ای قرار گرفت و طی هفته ‌های اخیر حدود ۲۶۰ نفر از ساکنان آن کشته و ده‎‏ها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

«استیفان دی میستورا» نماینده سازمان ملل در امور سوریه در پی تشدید حملات تروریستی در مناطق مختلف سوریه از جمله حلب، روز پنجشنبه گذشته از مسئولان آمریکایی و روسی خواست تا برای جلوگیری از شکست مذاکرات صلح سوریه هر چه زودتر وارد عمل شوند.

در پی این درخواست، آمریکا و روسیه روز جمعه گذشته بر سر آتش‌بس موقت در مناطق حومه دمشق مانند «غوطه شرقی» دمشق و شمال استان لاذقیه سوریه توافق کردند.، اما کارشناسان و تحلیگران معتقدند که شاید اجرای آتش‎بس موقت در این مناطق به جلوگیری از خونریزی بیشتر منجر ‌شود، اما این کافی نیست و در حلب نیز باید آتش بس برقرار شود.


منبع:فارس

کلید واژه های مطلب: حدود   ۶   هزار   تروریست   طی   روزهای   گذشته   وارد   سوریه   شدند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.