تبعیض شدید علیه مسلمانان انگلیسی/ کامرون مشوق نژادپرستی و اسلام هراسی

تبعیض شدید علیه مسلمانان انگلیسی/ کامرون مشوق نژادپرستی و اسلام هراسی shia muslim                   
مسلمانان انگلیسی در زندگی روزمره خود به واسطه رسانه‌ها و سیاست‌های دولت با تبعیض شدیدی مواجه هستند.

به گزارش مصاف، «ماز سلیم» روزنامه نگار مسلمان ایندیپندنت در مقاله ای نوشت: من هیچگاه روزی را که بر روی مبلی در آپارتمانم در لندن نشسته بودم و خواهرم (فازیه) با من تماس گرفت را از یاد نمی برم. حرف های وی در ذهن ام حک شده است: «پدر چاقو خورده است.» چند دقیقه بعد تماس دیگری از خواهر بزرگترم (شازیه) داشتم: «پدر مرد».

امروز سه سال از آن قضیه و کشته شدن پدرم (محمد سلیم) به دست «پاولو لاپشین»  فرد اسلام هراس می گذرد. توصیف اینکه در آن زمان من چه احساسی داشتم بسیار سخت است. من در سکوت کامل که بیشتر به دلیل شوکی بود که به من وارد شده بود با خودرو و به همراه خواهرم شازیه به بیرمنگام رفتم. هیچ یک از ما نمی توانستیم درک کنیم چه اتفاقی افتاده است.

پاولو لاپشین اکنون به جرم قتل پدر من و سه مورد بمب گذاری در مساجد در وست میدلندز به 40 سال حبس متهم شده است. او بر اساس قوانین ضد تروریستی متهم شد. با این حال اگر این تروریست مسلمان افراط گرا بود رسانه ها، پلیس و دولت هیچ یک در قبال پاولو چنین واکنشی را نشان نمی دادند.

من همچون پدرم یکی از فعالان علیه نژادپرستی و اسلام هراسی هستم. اما جا دارد بگویم که دیوید کامرون هیچگاه آن جایگاهی را که بر اساس شعارهایش مدعی شده بود، به ما نداد.

کامرون زنان مسلمان را به دلیل عدم یادگیری زبان انگلیسی مقصر می داند. او تهدید می کند کسانی که زبان یاد نگیرند ویزای آنها تمدید نمی شود. سیاست های او نژادپرستی را تقویت کرده است. او بیشتر به اسلام هراسی دامن زده است. و در قبال اقدامات «زک گلداسمیت» نامزد محافظه کار انتخابات شهرداری لندن در مبارزه با «صادق خان» رقیب مسلمان وی سکوت اختیار کرده است.

ما هنوز در تلاش برای مقابله با غم از دست دادن پدرمان هستیم. ما مسلمان و قربانیان تروریسم هستیم. ما از اینکه سفیدپوستان انگلیسی ما را تروریست فرض کنند به ستوه آمده ایم.

قتل بی رحمانه پدر من ممکن است یکی از هزاران مورد باشد. اما این مهم است که ما به کشتار مسلمانان توجه داشته باشیم و در برابر وسوسه بستن چشمان خود به روی این واقعیت ها مقاومت کنیم. مسلمانان در زندگی روزمره خود به واسطه رسانه ها و سیاست های دولت با تبعیض شدیدی مواجه هستند.

همه ما باید متحد شویم و همچنان به مبارزه با این هجمه از اسلام هراسی ادامه دهیم که اگر آن را از بین نبریم، زندگی خانواده هایی مانند ما نابود خواهد شد.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: تبعیض   شدید   علیه   مسلمانان   انگلیسی      کامرون   مشوق   نژادپرستی   و   اسلام   هراسی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.