هشدار سازمان ملل در خصوص نسل کشی مسلمانان روهینگیا

هشدار سازمان ملل در خصوص نسل کشی مسلمانان روهینگیا shia muslim                   
نماینده ویژه سازمان ملل در امور جلوگیری از نسل کشی نسبت به ادامه تبعیض علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار که می‌تواند منجر به نسل کشی آنها شود ، هشدار داد.

به گزارش مصاف، آداما دینگ، نماینده ویژه سازمان ملل در امور جلوگیری از نسل کشی دولت میانمار را متهم به صدور مجوز تبعیض علیه جامعه مسلمانان روهینگیا کرد و هشدار داد که این می تواند منجر به نسل کشی شود.

آدام دینگ،مشاور ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور جلوگیری از نسل کشی،در این باره گفت:ما امیدوار بودیم که دولت جدید در میانمار به مسئله تبعیض علیه مسلمانان روهینگیا توجه کند اما هویت مسلمانان کماکان در این کشور نادیده گرفته می شود.

دینگ که نشست نقش رهبران مذهبی آفریقا در جلوگیری از خشونت و افراط گرایی شرکت کرده بود ،افزود:اگر این روند در میانمار متوفق نشود می تواند منجر به نسل کشی مسلمانان شود.

دینگ از «آنگ سان سو چی» ،وزیر امور خارجه میانمار خواست از قدرت و اختیارات اخلاقی خود برای جلوگیری از تبعیض علیه مسلمانان روهینگیا استفاده کند.

وی افزود:خانم سو چی از سفیر جدید آمریکا در میانمار درخواست کرده تا از نام «روهینگیا» استفاده نکند.

به گفته مشاور ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور جلوگیری از نسل کشی این به معنای ادامه تبعیضی است که گروه اقلیت مسلمان در دهه های متمادی با آن مواجه بوده اند.

بر اساس این گزارش،اگرچه آنگ سان سو چی از فعالیت های دموکراسی خواهانه اش در گذشته دفاع می کند اما اخیرا به دلیل مواضعش در قبال مسلمانان روهینگیا که تعداد آنها بیش از یک میلیون نفر است مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: هشدار   سازمان   ملل   در   خصوص   نسل   کشی   مسلمانان   روهینگیا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.