عربستان به دنبال ساخت بزرگترین مرکز عملیات امنیتی منطقه در مکه مکرمه

عربستان به دنبال ساخت بزرگترین مرکز عملیات امنیتی منطقه در مکه مکرمه shia muslim                   
روزنامه عکاظ عربستان نوشت: وزارت کشور عربستان سعودی در نظر دارد به زودی مرکز ملی عملیات امنیتی مشترک این کشور را که بزرگترین و مدرنترین مرکز امنیت اطلاعات در خاورمیانه محسوب می‌شود را راه اندازی کند این مرکز توسط ۱۶۰۰ افسر از واحدهای مختلف امنیتی اداره می‌شود و با ۱۸ هزار دوربین اوضاع امنیتی را کنترل می‌کند.

به گزارش مصاف، این وزارتخانه روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که تمامی اتاق های عملیات کنونی در این مرکز متمرکز و یکپارچه خواهند شد و از شماره ۱۱۱ برای ارائه گزارش استفاده خواهد کرد. مقر این مرکز در مکه مکرمه است و کارکنان آن به زبان انگلیسی در خارج از کشور دوره  دیده اند. این مرکز همچنین حاوی دو اتاق مانیتورینگ بزرگ است که در خاورمیانه بزرگتر از آن وجود ندارد.

مرکز یادشده پیشتر تحت عنوان مرکز فرماندهی و کنترل شناخته می شد و سرویس امنیت جاده ها که در این مرکزمتمرکز بود، گزارش ها را از طریق شاره ۹۱۱ دریافت می کرد اما محمد بن نایف ولیعهد سعودی  اواخر سال گذشته دستور داد تا به یک مرکز ملی تبدیل شود.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: عربستان   به   دنبال   ساخت   بزرگترین   مرکز   عملیات   امنیتی   منطقه   در   مکه   مکرمه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.