پاپ: هیچ هراسی از اسلام نیست از داعش باید ترسید

پاپ: هیچ هراسی از اسلام نیست از داعش باید ترسید shia muslim                   
رهبر کاتولیک‌های جهان تاکید کرد:هیچ دلیلی برای ترس از دین اسلام وجود ندارد بلکه باید از داعش و جنگ تهاجمی‌اش که برای خدشه وارد کردن به جایگاه اسلام به راه انداخته است، ترسید.

به گزارش مصاف، رهبر کاتولیک‌های جهان به طور تلویحی از غربی‌ها خواست در شیوه‌های صدور آنچه که وی صدور دموکراسی غربی به کشورهای عربی توصیف کرد تجدید نظر کنند.

«پاپ فرانسیس» گفت هیچ ترسی از اسلام نیست بلکه از داعش باید ترسید.

وی در گفت‌و‌گو با مجله کاتولیک فرانسه زبان "لا کروآ" تصریح کرد: هیچ دلیلی برای ترس از دین اسلام وجود ندارد بلکه باید از داعش و جنگ تهاجمی‌اش که برای خدشه وارد کردن به جایگاه اسلام به راه انداخته است، ترسید.

رهبر کاتولیک‌های جهان افزود: درست است که فتح [کشور‌ها] مفهومی است که با اصل اسلام آمیخته شده است اما این تفسیر نیز بر انجیل متّا منطبق است زیرا مسیح، یارانش را برای تبلیغ دین مسیحیت به همه نقاط جهان اعزام کرد.

پاپ تصریح کرد: وظیفه ما در مرحله کنونی و در برابر تروریسم اسلامی این است که از خود بپرسیم چه شیوه‌هایی را برای صدور دموکراسی غرب به کشورهایی مانند عراق، که حاکمیتی قوی بر آن حاکم بود و لیبی، که ساختار حاکمیت قبیله‌ای محکمی داشت، اتخاذ کردیم. دیگر نمی‌توانیم بدون توجه به این مسئله، به مسائل کشورهای اسلامی توجه کنیم و به روابط با آن‌ها ادامه دهیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: همزیستی بین مسلمانان و مسیحیان ممکن است. من از کشوری هستم که در آن مسلمانان و مسیحیان با احترام و محبت در کنار هم زندگی می‌کنند. لبنان بهترین نماد این همزیستی در کشورهای عربی است.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: پاپ      هیچ   هراسی   از   اسلام   نیست   از   داعش   باید   ترسید   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.