مرکل: تحریم‌ها علیه روسیه به قوت خود باقی می‌ماند

مرکل: تحریم‌ها علیه روسیه به قوت خود باقی می‌ماند shia muslim                   
صدر اعظم آلمان اعلام کرد گروه هفت در نظر ندارد تحریم‌های خود علیه روسیه را بردارد.

به گزارش مصاف، "آنگلا مرکل،" صدر اعظم آلمان، اعلام کرد: گروه هفت در نظر ندارد تحریم هایی که علیه روسیه به علت نقشش در بحران آفرینی در شرق اوکراین اعمال کرده است، بردارد.

صدر اعظم آلمان که این سخنان را در حاشیه نشست سران هفت کشور بسیار صنعتی و ثروتمند جهان بیان می کرد افزود به باور من برای لغو تحریم های اعمال شده علیه روسیه اکنون خیلی زود است که نظر موافق خود را اعلام کنیم. در نتیجه در موضع گروه هفت درخصوص تحریم های اعمال شده علیه روسیه هیچ گونه تغییری ایجاد نخواهد شد.

گروه 7، گروه کشورهای صنعتی جهان، در سال 2014 بعد از آنکه روسیه شبه جزیره کریمه را به خاک خود در چارچوب یک همه پرسی ضمیمه کرد و در واکنش به حمایت روسیه از جدایی ‌طلبان ‏روس‌ زبان در شرق اوکراین، این کشور را از حلقه خود اخراج و تحریم های اقتصادی و مالی شدیدی را علیه مسکو اعمال کرد. گروه 7 سال 2015 نیز تهدید کرد اگر روسیه اقدامات بی ثبات کننده خود را در شرق اوکراین افزایش دهد تحریم های سخت تری در انتظار مسکو خواهد بود.

دونالد توسک رئیس شورای اروپایی (نشست سران 28 کشور عضو اتحادیه اروپا که تحت ریاست دوره ای یکی از سران اروپا برگزار می شود) نیز که در نشست سران گروه هفت در ژاپن حاضر است امروز اعلام کرد گروه هفت درهمه مسائل و مشکلاتی که اکنون در جهان وجود دارد از بحران اوکراین گرفته تا مناقشه در آبهای جنوب و شرق چین موضعی روشن و قاطع گرفته است.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه های مطلب: مرکل      تحریم‌ها   علیه   روسیه   به   قوت   خود   باقی   می‌ماند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.