بازداشت رئیس تشکل شیعیان مراکش از سوی نیروهای امنیتی این کشور

بازداشت رئیس تشکل شیعیان مراکش از سوی نیروهای امنیتی این کشور shia muslim                   
نیروهای امنیتی مراکش «عبدو الشکرانی» رئیس جمعیت شیعی «رسالیون تقدمیون» را در شهر تطوان این کشور بازداشت کردند.

به گزارش مصاف،  جمعیت شیعی «رسالیون تقدمیون» که مقامات شهر تطوان با صدور مجوز تاسیس آن مخالفت کرده اند، با اعلام اینکه عبدوالشکرانی از سوی نیروهای امنیتی این شهر به اتهام ایجاد بی ثباتی بازداشت شده است، خواستار مشخص کردن وضعیت و حال رئیس خود از سوی دولت این کشور و آزادی سریع وی شد.

این جمعیت شیعی در بیانیه ای اعلام کرد: دوستان عبدوالشکرانی و اعضای این جمعیت خبر داده اند که وی از سوی جناحی که خود را جناح امنیتی شهر فاس خوانده،  ربوده شده است. به گفته وی این نیروها اقدام به بازجویی و تحقیق از وی در خصوص جمعیت مذکور و مسائلی دیگر از وی کرده اند.

به گفته اعضای جمعیت شیعی «رسالیون تقدمیون» نیروهای امنیتی فاس همچنین به رئیس این جمعیت گفته اند که به زودی وی را به اتهام بی ثباتی و انتشار اخباری درباره شیعیان مراکش که به مذاق مقامات این کشور خوش نمی آید، به پلیس تحویل خواهند داد.

جمعیت مذکور همچنین اعلام کرد که یکی از اعضای خانواده الشکرانی تاکید کرده است که وی از روز پنجشنبه ۲۶ می مفقود شده است ..

این جمعیت همچنین در همین خصوص نسبت به جدیت اتهامات ساختگی برای پوشش سیاست های انزواطلبی و تبعییض آمیزی که هیچگونه سنخیتی با قانون اساسی و قوانین این کشور ندارد، هشدار داد.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: بازداشت   رئیس   تشکل   شیعیان   مراکش   از   سوی   نیروهای   امنیتی   این   کشور   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.