کاروان تسلیحات ترکیه به داعش رسید

کاروان تسلیحات ترکیه به داعش رسید shia muslim                   
روسیه اعلام کرد کاروانی از کامیون‌های حامل سلاح برای داعش را که از ترکیه وارد سوریه شده، رصد کرده است.

به گزارش مصاف، اینترفکس مرکز روسی نظارت بر آتش‌بس سوریه، امروز گزارش جدیدی از رویارویی طرف‌های متخاصم در سوریه و دخالت همسایه شمالی سوریه در این نبرد ارائه داد.

در گزارش این مرکز آمده که یک کاروان شامل چندین کامیون حامل تسلیحات، از مرزهای ترکیه گذشته و راهی حلب شده و تحت حفاظت شدید تروریست‌ها به دست داعش رسیده است.

این در حالی است که حلب این روزها صحنه درگیری شدید نیروهای دولتی و تروریست‌های جبهه‌النصره و داعش است.

سخنگوی این مرکز خاطر نشان کرد کاروان از جانب مرز ترکیه آمد و تحت حفاظت چندین گروه مسلح، به راحتی از منطقه گذشت و به سرزمین‌های تحت کنترل داعش رسید.

سخنگوی مرکز روس‌ها همچنین گفت: تروریست‌های داعش و جبهه‌النصره، به حملات به مواضع نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان ادامه می‌دهند و تمرکزشان بر روی اطراف حلب است.

دولت ترکیه تاکنون بارها از سوی دولت سوریه و ناظران روسی به خرید نفت ارزان داعش و ارسال سلاح برای این تروریست‌ها متهم شده اما هر بار گفته که این ادعاها بی‌پایه و اساس است.

«مولود چاوش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه چندی پیش از «سرگئی لاوروف» همتای کهنه‌کار روس خود خواست که در صورت عدم توفیق در اثبات این ادعا، باقی عمر خود را به تفریح در آنتالیا بپردازد.

روس‌ها تاکنون تصاویر پهپادی متعددی از ورود نفت‌کش های داعش به داخل خاک ترکیه منشر کرده‌اند.

2 روزنامه‌نگار ارشد روزنامه جمهوریت که با انتشار فیلمی از کامیون‌های ترکیه‌ای مملو از سلاح، ارسال سلاح برای تروریست‌های سوریه را ثابت کرده بودند، با شکایت دولت «رجب طیب اردوغان» به زندان افتاده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه های مطلب: کاروان   تسلیحات   ترکیه   به   داعش   رسید   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.