ابراز نگرانی شدید وزیر دارایی آلمان درباره وضعیت دموکراسی در آمریکا

ابراز نگرانی شدید وزیر دارایی آلمان درباره وضعیت دموکراسی در آمریکا shia muslim                   
وزیر دارایی آلمان با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها باید یاد بگیرند که دنیا را از دیدگاه دیگران و نه‌تنها از دید شخصی خود ببینند، درباره وضعیت دموکراسی در ایالات متحده ابراز نگرانی شدید کرد.

به گزارش مصاف، "وولفگانگ شایبله"، وزیر دارایی آلمان در گفتگو با نشریه "دی‌سایت"، خواستار یک دگرگونی اساسی در برخورد با جهان عرب و آفریقا شد.
 
وی تصریح کرد: ما تازه بعد از سالهای نود شروع کرده‌ایم که به‌صورت جدی خود را با این مسئله درگیر و مشغول کنیم که در خارج از جهان غرب هم چیزهای دیگری وجود دارد.
 
شایبله با توجه به هجوم پناهندگان به اروپا از کشورهای خاورمیانه و آفریقا اضافه کرد: یک چیز البته برای آینده واضح است و آن اینکه ما باید بیشتر در عراق، سوریه و لیبی سرمایه گذاری کرده و سپس باید در کشورهای جنوب صحرای آفریقا هزینه بیشتری برای توسعه در نظر بگیریم.
 
وزیر دارایی آلمان ایده اخراج پناهندگان از اروپا را رد کرد و گفت: اخراج پناهندگان مسئله‌ای است که می‌تواند ما را نابود کرده و در انحطاط فرو ببرد. مسلمانان در آلمان یک منفعت برای ما هستند.
 
شایبله در بخش دیگری از سخنانش برای وضعیت دموکراسی آمریکایی ابراز نگرانی کرد و گفت: کشورهای ثروتمند باید خیلی بیشتر به مناطقی که مورد تبعیض قرار می‌گیرند توجه کنند. وظیفه ما در دنیا در مسیر جهانی سازی این است که یک بار دیگر یک انقلاب معقول و یک تغییر اساسی بدون اغراق ایجاد کنیم.
 
وزیر دارایی آلمان همچنین درباره وضعیت دموکراسی آمریکا که از دید یک انسان غیرغربی بیشتر یک قدرت پولی است تا یک دموکراسی ابراز نگرانی شدید کرد.
 
وی متذکر شد: آمریکایی‌ها همچنین باید یاد بگیرند که دنیا را از دیدگاه دیگران ببینند و نه‌تنها از دیدگاه شخصی خودشان، مثلاً؛ چرا آنها هنوز درست موفق نشده‌اند شریک خوبی برای آمریکای لاتین باشند؟

منبع: تسنیم

کلید واژه های مطلب: ابراز   نگرانی   شدید   وزیر   دارایی   آلمان   درباره   وضعیت   دموکراسی   در   آمریکا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.