نصرالله: حزب الله در سطح بالایی از آمادگی قرار داد

نصرالله: حزب الله در سطح بالایی از آمادگی قرار داد shia muslim                   
دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی همچنان به خاک و نفت لبنان چشم دوخته است گفت: دشمن در محاسباتش مرتکب اشتباه نشود، حزب الله در سطح بالایی از آمادگی قرار داد.

 به گزارش مصاف به نقل از مشرق، سید حسن نصرالله در ادامه سخنانش که به مناسبت گرامیداشت شهدای مقاومت ایراد می‌کرد، اظهار داشت: باید اعتراف کنیم که آنها در این کار تا حد زیادی موفق بوده اند (در دور کردن توجه جامعه عربی و اسلامی به قضیه فلسطین) اما می‌توان گزینه هایی را که مهیا است اتخاذ کرد اما این اهتمام فوق‌العاده آمریکا برای حل نهایی قضیه فلسطین در شرایط کنونی چیست؟ چرا مشخصا همین الان؟ دولت آمریکا با رژیم صهیونیستی به دنبال نابود کردن قضیه فلسطین هستند زیرا هیچ جهان عربی و هیچ جهانی اسلامی اکنون وجود ندارد و هر کشوری به حال و روز خود مشغول است.

دبیر کل حزب الله گفت: اسرائیل امروز را فرصتی برمی شمرد و با آمریکایی می‌گوید که این فرصتی برای تسویه حساب بر سر قضیه فلسطین و اعمال شروط علیه فلسطینیان است تا حل این مناقشه مناسب اسرائیل و آمریکایی‌ها باشد.

دبیر کل حزب الله گفت: در گذشته امام موسی صدر و رهبرانی از همه طوائف لبنانی از دهه پنجاه در هشدار و دعوت از همگان به منظور مقابله با تهدیدهای اسرائیل صدای بلندی داشتند و پس از حمله سال 1982 اسرائیل، شیخ راغب حرب و همه برادرانش مردم را به مقاومت دعوت کردند و گفتند این راه بازگشت به فلسطین است.

دبیر کل حزب الله افزود: متاسفانه امروز در همین وضعیت به سر می‌بریم بسیاری می‌گویند مشکل با لبنان نیست بلکه مشکل با فلسطینیان و مقاومت فلسطین است و اسرائیل به لبنان حمله کرد تا فلسطینیان را از لبنان بیرون کند و اسرائیل دخالت در لبنان و نقض حاکمیت این کشور را نمی‌خواهد و بلکه برخی اسرائیل را منجی می‌دانند و اینکه اسرائیل خطر و تهدید محسوب نمی‌شود.

سید حسن نصرالله گفت: سازمان آزادی بخش فلسطین و مقاومت فلسطین از لبنان خارج شدند و جنایاتی علیه اردوگاه‌های فلسطینی صورت گرفت اما اسرائیل باقی ماند و به دنبال اعمال گزینه‌های سیاسی بر لبنان بود و دو بازداشتگاه در لبنان بنا کرد و برای ساخت مستعمره هایی در جنوب لبنان آماده می‌شد و اگر جرقه مقاومت زده نشده بود و درگیری خونبار بین لبنانی‌های مبارز با اشغالگران روی نداده بود اسرائیل به نوار مرزی عقب نشینی نکرده بود  و این در حالی است که در آن زمان مقاومت خطری برای دشمن صهیونیستی نبود.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: اگر مقاومت نبود اسرائیل در لبنان باقی مانده بود و همه باید بدانند که اسرائیل به دنبال سلطه جویی بر لبنان است و خیر و صلاح کشور و هیچ قوم و طائفه ای در لبنان را نمی‌خواهد.

دبیر کل حزب الله تاکید کرد: اسرائیل همچنان دشمن، خطر و تهدیدی است که باید نسبت به آن هشیار بود اسرائیل طی هفته‌های گذشته به دنبال استفاده از فرصت‌ها برای جنگ علیه مقاومت و اطراف آن بود و ما تهدیدهای اسرائیل را شنیدیم و بسیاری در لبنان چه بسا این تهدیدها را نشنیدند اما اسرائیل اوضاع را فرصتی برای حمله به مقاومت در لبنان و اعمال فشار بر آن می‌بیند و ممکن است که از برخی فرصت‌ها برای برخی اقدامات خصمانه سوء استفاده کند، اسرائیل همچنان چشم به خاک و نفت ما دوخته است و همچنان حزب الله را بزرگ‌ترین خطر برای خود در منطقه می‌داند.

دبیر کل حزب الله گفت: اسرائیل همچنان مقاومت را خطری برای برنامه‌ها و بلندپروازی‌های خود می‌داند، امروز در سالگرد رهبران شهید می‌گویم که دشمن می‌داند که نمی‌تواند ما را دچار بیم و هراس کند و نمی‌تواند از عزم ما بکاهد و می‌داند که مقاومت در هر زمان آمادگی در سطح بالای خود را حفظ می‌کند و حتی در شرایط کنونی می‌داند که قدرت مقاومت و امکانات آن آماده و در سطح بالا و پیشرفته ای است و مقاومت اگر شهدایی در سوریه داده است اما این امر موجب بیش‌تر شدن تجربه و قدرتش شده است.

دبیر کل حزب الله گفت: دشمن باید نگران باشد و هیچ محاسبات اشتباهی مرتکب نشود.

دبیر کل حزب الله گفت: از همه لبنانی‌ها می‌خواهم که نسبت به تهدیدهای اسرائیل و خطرات آن برای هر چیزی در لبنان هوشیار باشند و در هر سطحی به مسئولیت ملی خود عمل کنند و همان طور که قبلا هم گفته ام امیدواریم کشوری داشته باشیم که بتواند از لبنان دفاع کند و ما امروز احساس خوبی داریم و امیدواریم که روزی بیاید و ارتش تنها قدرتی باشد که از لبنان دفاع کند و ما از هر چیزی که می‌تواند ارتش را از لحاظ تجهیزات و نیرو و سلاح‌های پیشرفته در برابر چالش‌های اسرائیل تقویت کند حمایت می‌کنیم و این روزها ثابت می‌شود که آیا جهان می‌خواهد این سلاح را به ارتش بدهد یا نه و اگر لبنان از این حمایت برخوردار شد از هر کسی که به ارتش سلاح بدهد تشکر می‌کنیم.

سید حسن نصرالله گفت: ما به دنبال دفاع از لبنان، عزت و توانمندی آن هستیم و امیدواریم که اراده ای فراگیر شکل بگیرد که بر اساس آن دولتی تشکیل شود که به فکر هر وجب از خاک لبنان و سرنوشت هر لبنانی باشد و ارتشی قوی تشکیل بدهد.

کلید واژه های مطلب: نصرالله      حزب   الله   در   سطح   بالایی   از   آمادگی   قرار   داد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.