حمله به نمازگزار مسجدی در نیویورک

حمله به نمازگزار مسجدی در نیویورک shia muslim                   
در ادامه اقدامات نژادپرستانه علیه مسلمانان آمریکا و به خصوص نمازگزارانی که در اطراف مساجد مشاهده می‌شوند، اینبار مرد مسلمانی پیش از وارد شدن به مسجد توسط عاملان ناشناسی مورد حمله قرار گرفت و مجروح شد.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ فرد ناشناسی با حمله به یکی از نمازگزاران مسجدی در آمریکا، او را مجروح نمود.

«محمد اشرف» از نمازگزاران دائمی مسجد محله "برانکس" در شمال "نیویورک" است که شب جمعه گذشته، در حالیکه قصد ورود به این مسجد را داشت، از سوی عاملانی ناشناس هدف حمله قرار گرفت.

محمد در این مورد به مقامات پلیس گفت: ضاربین به طور غافلگیرانه ای به من حمله کردند و ضربات مشت و لگد خود را بر بدن من وارد کرده و سپس مرا به پشت به زمین انداختند.

وی تاکید کرد: ضاربین که سه نفر بودند از پشت به او حمله کردند و چون بلافاصله پس از ضرب و جرح از محل گریختند، نتوانست چهره آنان را شناسایی کند.

این مسلمان آمریکایی در ادامه افزود: هیچ چیز ارزشمندی اعم از کیف، تلفن همراه و … همراهش نبود که مهاجمان را وسوسه به حمله کند، جز اینکه عرقچین سفیدی بر سر داشت که بیانگر مسلمان بودن او بود و او را تبدیل به هدفی برای این حمله نژادپرستانه کرده بود.

مسئولین جامعه مسلمانان نیویورک پس از وقوع این حمله و چندین حمله مشابه به مسلمانان در ساعات شب، از پلیس خواستند حضور بیشتری در اطراف مساجد مسلمانان در ماه مبارک رمضان داشته باشد. چراکه مسلمان در شبهای این ماه برای انجام اعمال عبادی و تلاوت قرآن به مسجد مراجعه می کنند و از آنجا که این مراسمات تا ساعات پایانی شب به طول می انجامد، نمازگزاران مسلمان در بازگشت به منازلشان دچار مشکل می شوند و هدف حملات نژادپرستانه مشابه قرار می گیرند.

پلیس در حال تحقیق بر روی این پرونده است و ویدئو های ضبط شده توسط دوربین های نظارتی منطقه وقوع حادثه را مورد بازبینی قرار می دهد تا در صورت امکان از این طریق عاملین حمله به این مسلمان آمریکایی را شناسایی نمایند.

گفتنی است چندی پیش نیز مرد مسلمان میانسالی که مسجد را به مقصد منزلش ترک کرده بود، توسط چند عامل نژادپرست و افراطی مورد حمله قرار گرفت و از ناحیه سر و صورت به شدت آسیب دید.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: حمله   به   نمازگزار   مسجدی   در   نیویورک   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.