سازمان ملل: خانم آنگ سان سوچی واژه «مسلمانان روهینگیا» را به رسمیت نمی‌شناسد

سازمان ملل: خانم آنگ سان سوچی واژه «مسلمانان روهینگیا» را به رسمیت نمی‌شناسد shia muslim                   
چهره شاخص دموکراسی خواهی میانمار و برنده جایزه صلح نوبل که خود سالها علیه دیکتاتوری نظامی کشورش مبارزه کرده و اکنون به قدرت رسیده، به طرز تعجب آوری نژاد و اصلیت ۱/۱ میلیون مسلمان میانمار را قبول ندارد.

به گزارش مصاف، خانم آنگ سان سوچی در دیدار با گزارشگر ویژه حقوق بشری سازمان ملل متحد گفته ما چیزی بعنوان قوم روهینگیا را قبول نداریم و از به کار بردن این واژه حساسیت برانگیز اجتناب می کنیم.

یانگی لی گزارشگر ویژه حقوق بشری سازمان ملل با خانم سوچی برای اولین بار پس از رسیدنش به قدرت دیدار و گفتگو کرده است. خانم سوچی پیشتر نیز به علت مواضع بسیار نامناسب در مقابل آوارگی، کشتار و تعقیب مسلمانان این کشور – که عمدتا در استان راخین در شمال غرب میانمار زندگی می کنند- مورد انتقاد جامعه جهانی قرار گرفته بود.

هم اکنون بیش از ۱۲۵ هزار مسلمان روهینگیا در کمپ های آوارگان روزگار می گذرانند  وضمن اینکه حق شهروندی میانمار از آنها سلب شده، حق تحصیل و جابجایی هم ندارند. این درحالی است که حکومت میانمار- به رهبری خانم سوچی- روی نام این بحران تمرکز کرده و اعلام کرده استفاده از واژه «روهینگیا» به جای «جمعیت مسلمانان در استان راخین»، ریختن بنزین روی آتش است!

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: سازمان   ملل      خانم   آنگ   سان   سوچی   واژه   «مسلمانان   روهینگیا»   را   به   رسمیت   نمی‌شناسد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.