دیدار جانشین ولیعهد سعودی با دبیرکل سازمان ملل متحد

دیدار جانشین ولیعهد سعودی با دبیرکل سازمان ملل متحد shia muslim                   
«محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد سعودی روز چهارشنبه در نیویورک با «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار کرد.

به گزارش مصاف، «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد سعودی روز چهارشنبه در نیویورک با «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد. منابع خبری اعلام کردند که محمد بن سلمان بدون هیچ اظهارنظری این دیدار را ترک کرده است.

دیدار محمد بن سلمان با دبیرکل سازمان ملل متحد در حالی صورت می گیرد که بان کی مون چندی پیش عربستان سعودی را تحت فشارهای ریاض از فهرست ناقضان حقوق کودکان خارج کرد.

این اقدام بان کی مون با انتقاد سازمان های حقوق بشر مواجه شد. بان کی مون اعلام کرد که تحت فشار ریاض نام ائتلاف متجاوز به یمن را که عربستان سرکردگی آن را برعهده دارد از فهرست ناقضان حقوق کودکان خارج کرده است چرا که عربستان تهدید کرده بود سهم خود از بودجه سازمان ملل را پرداخت نخواهد کرد.

لازم به ذکر است که «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل اخیرا با انتشار گزارشی ائتلاف سعودی متجاوز به یمن را در لیست سیاه ناقضان حقوق کودکان قرار داد. این گزارش با واکنش شدید سعودی ها و خشم آنان مواجه شد.

بان کی مون ائتلاف متجاوز به یمن به سرکردگی عربستان را مسئول حمله به اماکن عمومی و شهروندان و کشتار بیش از ۶۰ درصد از کودکان یمنی اعلام کرده بود.

منبع: مهر


کلید واژه های مطلب: دیدار   جانشین   ولیعهد   سعودی   با   دبیرکل   سازمان   ملل   متحد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.