یمن؛ آیا جنگ تشدید میشود؟

یمن؛ آیا جنگ تشدید میشود؟ shia muslim                   
گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است عربستان تجهیزات نظامی زیادی وارد یمن کرده و به دنبال تدارک موج تازه‌ای از جنگ تمام عیار در این کشور است.

به گزارش مصاف، بعد از انتشار مضمون طرح پیشنهادی سازمان ملل برای حل بحران یمن، موج اتهامات متقابل و تقویت تجهیزات نظامی میان طرف‌های یمنی درگیر در این کشور بالا گرفته است.

روزنامه قطری «العربی الجدید»، به نقل از منابع نزدیک به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن گزارش داد درگیری‌های نظامی در شهر المتون در استان جوف شمال یمن از سرگرفته شده و شبه نظامیان وابسته به هادی منطقه «صفر الحنیه» را تصرف کرده‌اند در حالی که در این عملیات چندین نفر از دو طرف درگیر کشته و زخمی شده‌اند.

در حالی که گزارش‌ها حاکی از تقویت تجهیزات نظامی دو طرف در اطراف استان مأرب و شهر نهم در شرق صنعا است، جنگنده‌های سعودی به پرواز بر فراز استان‌های یمنی و بمبماران برخی مناطق ادامه می‌دهند.

این روزنامه به سخنان «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله اشاره کرده که با تأکید بر عقب نشینی‌های متعدد انصارالله در گفت‌وگوهای صلح یمن اعلام کرده بود اگر بخواهند بحران حل شود ما آماده‌ایم؛ اما اگر به دنبال ادامه جنگ باشند توان مقابله با آنها را داریم.

در همین راستا «صالح الصماد» رئیس دفتر سیاسی انصار الله روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد با توجه به تجهیزات نظامی که عربستان اخیرا به یمن وارد کرده می‌توان نتیجه گرفت این کشور بدون توجه به آنچه بر روی میز مذاکرات صورت می‌گیرد به دنبال جنگی تمام عیار است.

این روزنامه قطری تأیید کرده که تجهیزات نظامی بزرگی از سوی عربستان و از گذرگاه مرزی الودیعه به استان مأرب در یمن فرستاده شده است.

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: یمن؛   آیا   جنگ   تشدید   میشود؟   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.