جنگنده‌های آل سعود مواضع همپیمانان خود را در یمن بمباران کردند!

جنگنده‌های آل سعود مواضع همپیمانان خود را در یمن بمباران کردند! shia muslim                   
گزارش‌ها حاکی از این است که روز جمعه جنگنده‌های "آل سعود" با پرواز بر فراز استان "الجوف" در شمال "یمن"، به اشتباه مواضع هم پیمانان و شبه نظامیان گروه تروریست "القاعده" را هدف قرار داده و تعدادی را کشته و زخمی نمودند.

به گزارش مصاف، منابع آگاهی که خواستند نامشان فاش نشود، از حملات اشتباهی جنگنده های "آل سعود" به مواضع پیاده نظام "گروه تروریستی القاعده" در استان "الجوف" واقع در شمال "یمن" خبر دادند.

به گفته این منابع، در این حملات اشتباهی، که روز جمعه به وقوع پیوست، هواپیماهای جنگی سعودی چهار خودروی نظامی را که در مسیر استان الجوف به صعده بودن، هدف قرار داده و طی آن، تعدادی از سران بلندپایه و تروریست های القاعده به هلاکت رسیده و تعدادی نیز زخمی شدند.

خودرو های منهدم شده در مسیر شهر صعده قرار داشتند و آنگونه که این منابع مدعی شده اند، قصد داشتند در حمله به رزمندگان کمیته های مردمی و ارتش یمن در روزهای آینده، بپیوندند.

همچنین جنگنده های سعودی پس از انجام این حمله به منطقه "المغربیه" در شمال غرب استان "صعده" نیز حمله کردند که هنوز آمار دقیقی از میزان خسارات وارده بر آن منطقه منتشر نشده است.

گفتنی است این نخستین بار نیست که جنگنده های عربستان، به اشتباه مواضع هم پیمانان خود را در یمن هدف قرار می دهند. در اوايل ماه نوامبر سال گذشته نیز نیروی هوایی آل سعود با حمله به شهر "معرب"، تعداد زیادی از تروریست های القاعده و نیز نظامیان حامی «منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن را کشته و زخمی نمودند.

عربستان سعودی از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ و به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت، به یمن لشکرکشی کرده است و در این مدت، بیش از ۹۴۰۰ تن از مردم بی دفاع این کشور را به شهادت رسانده و ۱۶ هزار نفر از شهروندان یمنی را مجروح نموده است.

نهادهای حقوق بشری مدعی اند، اکنون بیش از ۸۰ درصد مردم یمن در وضع بحرانی به سر می برند و نیازمند کمک های بشردوستانه می باشند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: جنگنده‌های   آل   سعود   مواضع   همپیمانان   خود   را   در   یمن   بمباران   کردند      shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.