داعش بیش از ۹۰۰ شهروند سوری را ربوده است

داعش بیش از ۹۰۰ شهروند سوری را ربوده است shia muslim                   
گزارش "دیدبان حقوق بشر" در "سوریه" حاکی از این است که "گروه تروریستی تکفیری داعش"، تاکنون بیش از ۹۰۰ تن از شهروندان سوری را از شهرهای کُردنشین شمالی این کشور ربوده است.

به گزارش مصاف، دیدبان حقوق بشر روز جمعه با انتشار گزارشی اعلام کرد: "گروه تروریستی تکفیری داعش"، تاکنون بیش از ۹۰۰ شهروند کُرد سوری را از شهرهای شمالی این کشور ربوده و به مکان های نامعلومی منتقل کرده است.

طبق گزار این نهاد حقوق بشری افراد ربوده شده بیشتر از ۱۵ روستا و شهرستان استان "حلب" و نیز شهر "منجیب" در نزدیکی مرز "ترکیه" می باشند.

در این گزارش آمده است: تعدادی از شهروندان کُرد ربوده شده به عنوان سپر انسانی در مقابل ارتش و نیروهای مردمی سوریه مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند و برخی نیز به عنوان کارگران حفر گودال در اطراف شهرها و مناطق تحت سیطره داعش و دیگر گروه های تروریستی به کار گرفته شده اند.

در جای دیگری از گزارش اعدام ۱۸تن از افراد ربوده شده به جرم تلاش برای فرار از دست عناصر تروریستی، تایید شده است.

گفتنی است اخیرا رزمندگان نیروهای مردمی و ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوایی "روسیه"، خود را به مرزهای استان "رقه" نزدیک کرده اند و بخش هایی از مناطق حومه این استان را در اختیار خود درآورده اند.

با وجود این پیشروی های نیروهای مردمی سوریه، تروریست های داعش و دیگر گروه های تروریستی مستقر در این کشور، از مردم غیرنظامی برای مقاصد شومی همچون سپر انسانی استفاده می کنند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: داعش   بیش   از   ۹۰۰   شهروند   سوری   را   ربوده   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.