تکرار اظهارات خصمانه وزیر خارجه سعودی علیه ایران

تکرار اظهارات خصمانه وزیر خارجه سعودی علیه ایران shia muslim                   
شبکه خبری الجزیره قطر دقایقی پیش گزارش داد که عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در کنفرانس خبری مشترک با همتای فرانسوی خود ژان مارک ارو در شهر پاریس، پایتخت این کشور، بار دیگر اظهارات سخیف و بی پایه و اساس خود علیه ایران را تکرار کرد و مدعی شد که همه جهان این مسئله را درک کرده اند که ایران حامی تروریسم بوده و برای بی ثباتی در منطقه تلاش می‌کند.

به گزارش مصاف، وزیر خارجه عربستان در ادامه اظهارات خصمانه خود تصریح کرد: ایران اگر می خواهد روابط حسنه برقرار شود، باید به اصل حسن همجواری پایبند باشد و از اصل صادر کردن انقلاب دست بکشد.

الجبیر همچنین ادعا کرد که ایران حزب الله لبنان مسئول بروز خلا سیاسی در این کشور و عدم انتخاب رئیس جمهوری جدید می باشند.

وزیر خارجه سعودی با اشاره به رای مثبت مردم بریتانیا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا در همه پرسی روز جمعه گذشته، خاطر نشان ساخت که به انتخاب آنها احترام می گذارند.

الجبیر در رابطه با سوریه ضمن تاکید بر این که در این کشور دو راه حل وجود دارد که یکی سیاسی و دیگری نظامی است، مدعی شد که هر دو راه حل به برکناری بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه از قدرت منجر خواهند شد.

وزیر خارجه عربستان همچنین بر مطابقت دیدگاه های این کشور و فرانسه در قبال مسائل منطقه تاکید کرده و خاطر نشان ساخت که طرح صلح اعراب برای پایان دادن به کشمکش فلسطینیان و رژیم صهیونیستی همچنان اعتبار دارد.

منبع: شفقنا

کلید واژه های مطلب: تکرار   اظهارات   خصمانه   وزیر   خارجه   سعودی   علیه   ایران   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.