مسجد حضرت زینب(س) در باکو تعطیل شد

مسجد حضرت زینب(س) در باکو تعطیل شد shia muslim                   
مقامات محلی در منطقه صابونچی باکو، از دو ماه پیش، به در مسجد حضرت زینب(س) قفل زده و اجازه عبادت به اهالی محل در این مسجد نمی‌دهند.

به گزارش مصاف، پایگاه اینترنتی اسلام - آذری از بسته شدن مسجد حضرت زینب(س) در باکو به دستور مقامات دولتی خبر داد.

به گزارش این رسانه آذری، به دستور مقامات محلی منطقه صابونچی باکو، از دو ماه پیش، به در مسجد حضرت زینب(س) قفل زده شده و اجازه عبادت به اهالی محل در این مسجد داده نمی‌شود.

هیئت امنای این مسجد ابتدا سعی کرده‌اند از اعلام عمومی تعطیلی مسجد حضرت زینب(س) جلوگیری کنند، اما به علت حل نشدن این مساله، اهالی محل از طریق شبکه‌های اجتماعی اینترنت، در این باره اطلاع رسانی کرده و خواستار باز شدن در مسجد حضرت زینب(س) به روی عبادت کنندگان شده‌اند.

براساس اطلاعاتی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مقامات محلی صابونچی دستور داده‌اند به در مسجد حضرت زینب(س) در این منطقه قفل زده شود و به هیچ کس اجازه عبادت در این مسجد داده نشود.

مقامات دولتی جمهوری آذربایجان هنوز توضیحی در این باره نداده‌اند.

حکومت جمهوری آذربایجان به هر شیوه‌ای سعی دارد از تمایل مردم این کشور برای احیای سبک زندگی شیعی جلوگیری کند اما با وجود تمامی تبلیغات و مساعی دولت باکو برای جلوگیری از احیای اسلام اصیل در این کشور، مردم سعی در احیای گذشته خود و زنده کردن سبک زندگی شیعی خود دارند. این چالش و تقابل میان مردم و دولت جمهوری آذربایجان، موجب شده است که دولت باکو ظلم شدیدی را بر مردم و به‌خصوص شیعیان این کشور اعمال کند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: مسجد   حضرت   زینب(س)   در   باکو   تعطیل   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.