وزارت خارجه عراق: از دخالت‌های عربستان به تنگ آمده ایم

وزارت خارجه عراق: از دخالت‌های عربستان به تنگ آمده ایم shia muslim                   
وزارت خارجه عراق، اظهارات مداخله جویانه وزیر خارجه عربستان در مورد نیروهای بسیج مردمی را محکوم و از آن ابراز دلخوردگی کرد.

به گزارش مصاف،  وزارت خارجه عراق به شدت دخالت های پرتکرار عربستان سعودی در امور داخلی این کشور را محکوم و با ابراز آزردگی از آن، تأکید کرد نیروهای بسیج مردمی، هیئتی رسمی است که از نیروهای داوطلب تمام اقشار عراق تشکیل شده است.

"احمد جمال" –سخنگوی وزارت خارجه عراق- در بیانیه ای اعلام کرد: "وزارت خارجه عراق، دخالت های پرتکرار وزارت خارجه عربستان سعودی در امور داخلی خود را محکوم و از آن ابراز دلخوردگی می کند؛ توصیه می کنیم این کشور مسائل عراق را با سخنانی که بیانگر اختلافاتش با برخی کشورها و یا بحران های داخلی آن است، بررسی نکند."

"احمد جمال" افزود: "بسیج مردمی، هیئتی رسمی است که از تمام اقشار جامعه عراق تشکیل شده است و جزئی از مجموعه دفاع ملی عراق به شمار می رود. این نیروها از فرمانده کل نیروهای مسلح دستور می گیرند و منابع مالی آنها از بودجه کشور تأمین می شود. این نیروها در کنار ارتش و سایر نیروهای مسلح شجاع عراق، با اندیشه تکفیری افراطی که حامیان آن شناخته شده است، مقابله می کنند."

سخنگوی وزارت خارجه عراق تأکید کرد: "دولت عراق از تمام گروه های مردمی عراق تشکیل شده و نتیجه فرآیندی دموکراتیک است؛ بهتر است برخی کشورها عملا از پیوستن شهروندانشان به گروه های تکفیری افراطی وتروریستی مانند داعش جلوگیری کنند."

"احمد جمال" در ادامه گفت: "نبرد ما با گروه تروریستی داعش ادامه دارد و پیروزی به دست آمده در فلوجه، با همت رزمندگان شجاع عراقی پیروزی های دیگر را تقویت می کند؛ همانطور که امروز صدها خوردوی حامل عناصر گروه تروریستی را منهدم کردیم. مطمئنا برخی اظهارات مداخلانه جویانه، ما را در پیشبرد اهداف خود و آزادسازی کامل سرزمین های از اشغال تروریست ها سست نخواهد کرد."

گفتنی است، "عادل الجبیر" وزیر خارجه عربستان- در اظهاراتی گزافه، خواستار فروپاشی نیروهای بسیج مردمی عراق شد و این نیروها را به فتنه انگیزی طائفه ای متهم کرد.

او با دخالت در امور داخلی عراق، خواستار تشکیل دولتی در  این کشور شد که تمام گروه ها و تشکل های  این کشور را شامل شود.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: وزارت   خارجه   عراق      از   دخالت‌های   عربستان   به   تنگ   آمده   ایم   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.