رئیس موساد با مقامات اطلاعاتی امنیتی روسیه دیدار کرد

رئیس موساد با مقامات اطلاعاتی امنیتی روسیه دیدار کرد shia muslim                   
یوسی کوهن در سفری به مسکو با مقامات امنیتی اطلاعاتی روسیه دیدار کرد.

به گزارش مصاف، «یوسی کوهن» رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) روز جمعه به روسیه سفر کرده و با سران دستگاه‌های امنیتی اطلاعاتی این کشور دیدار کرد.

کوهن در سفرش به مسکو، با «نیکولای پاتروشف» مشاور امنیت ملی رئیس جمهور روسیه و رئیس سرویس اطلاعاتی وزارت خارجه این کشور دیدار و بر تقویت همکاری‌ها تاکید کرد.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» سفرهای رئیس موساد به کشورهای خارجی معمولا از پوشش رسانه‌ای مخفی نگه داشته می‌شد اما این بار احتمالا به دلیل روابط نزدیک کوهن و پاتروشف بوده که رسانه‌ای شده است.

در حالی که جزئیات بیشتری از این دیدار ارائه نشده اما به نظر می‌رسد که رژیم صهیونیستی طی ماه‌های اخیر در تلاش بوده تا روابط و همکاری‌های امنیتی، نظامی و اطلاعاتی با روسیه را تقویت کند.

تحلیلگران اسرائیلی نیز زمینه اصلی را که روسیه و رژیم صهیونیستی این روزها در آن همکاری می‌کنند، بحران و جنگ سوریه عنوان کرده‌اند. زیرا اسرائیل از افزایش نفوذ و تسلط حزب‌الله به سوریه در پایان این جنگ هراس دارد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز طی یک سال اخیر چهار بار به روسیه سفر و با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور دیدار کرد. ازسرگیری روابط دیپلماتیک رژیم صهیونیستی با ترکیه و همچنین عادی‌سازی روابط ترکیه با روسیه نمی‌تواند بدون‌ربط به این سفرها و دیدارهای مقامات صهیونیستی و روسی باشد.

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: رئیس   موساد   با   مقامات   اطلاعاتی   امنیتی   روسیه   دیدار   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.