انتقال 25 کودک ربوده شده به اردوگاه‌های داعش

انتقال 25 کودک ربوده شده به اردوگاه‌های داعش shia muslim                   
حسن توران، نایب رئیس جبهه ترکمان‌های عراق نایب رئیس جبهه ترکمان‌های عراق از ربوده شدن 25 کودک از یتیم خانه و انتقال آنها به اردوگاههای آموزش نظامی خود در موصل خبر داد.

 

به گزارش مصاف، حسن توران با اعلام این خبر از دولت عراق خواست اتاق عملیات ویژه ای را برای طرح یک استراتژی به منظور تأمین امنیت بیشتر برای کودکان عراق ایجاد کند.
توران روز شنبه در کنفرانس خبری گفت: گزارشی که یونیسف در این باره منتشر کرده است بسیار حساس و مهم است مخصوصا که بیش از سه میلیون کودک عراقی در معرض خطر هستند و کودکان ترکمان هم از این قاعده مستثنی نیستند و آنها هم بخشی از این مصیبتی هستند که با اشغال شهر تلعفر توسط تروریستهای داعش و آواره شدن تعداد بی شماری از کودکان ترکمانی شروع شده است؛ سرنوشت بسیاری از این کودکان، نامعلوم است و خانواده ها منتظر بازگشت آنها هستند.
وی افزود: گروه تروریستی داعش 25 کودک ترکمان را از یتیم خانه ای در موصل ربوده، و به اردوگاه اموزش نظامی اجباری خود برده است. همچنین چهار نفر از کودکان شهید "ایمان یونس"، نماینده فقید پارلمان عراق را هم ربوده بود. دو نفر از این کودکان بعدا آزاد شدند و سرنوشت دو نفر دیگر همچنان نامعلوم است.
توران با اشاره به رنج و مصائب کودکان ترکمانی در اردوگاه های مهاجرت گفت که بسیاری از خانواده ها با کودکشان به ناچار به مدت دو سال است که در این اردوگاهها که از زاخو در شمال عراق تا استان بصره امتداد دارد، به سر می برند و برای زنده ماندن دست و پا می زنند.
نایب رئیس جبهه ترکمان های عراق از پارلمان خواست این گزارش را در یکی از جلسات در دستور کار قرار دهد، و قوانین و مصوبات لازم را برای رسیدگی به اوضاع کودکان عراقی تصویب کند.
وی از دولت هم خواست اتاق عملیات ویژه ای را با شرکت وزارتخانه های مرتبط و کمیساریای حقوق بشر برای بررسی اوضاع کودکان و طرح استراتژی مشخصی برای تأمین امنیت بیشتر برای آینده کودکان ایجاد کند.
شایان ذکر است که صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) وابسته به سازمان ملل روز سه شنبه 28 ژوئن 2916 با انتشار گزارشی و با اشاره به پایین آمدن سن مرگ و میر در میان کودکان زیر پنج سال به نصف از سال 1990، پیش بینی کرده است که تا سال 2030 میلادی، 69 میلیون کودک از بین خواهند رفت و 750 میلیون دختر بچه مجبور به ازدواج می شوند.منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: انتقال   25   کودک   ربوده   شده   به   اردوگاه‌های   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.