96 هزار کودک پناهجوی بی سرپرست سرگردان در اتحادیه اروپا

96 هزار کودک پناهجوی بی سرپرست سرگردان در اتحادیه اروپا shia muslim                   
بر اساس آمار منتشر شده، در سال 2015 نزدیک به 96 هزار کودک پناهجوی بدون سرپرست در اتحادیه اروپا سرگردان هستند که این رقم چهار برابر آمار ثبت شده در سال قبل از آن است.

 

  به گزارش مصاف، در گزارش سالیانه دفتر حمایت پناهندگی اروپا، اصلی ترین مرجع امور پناهجویان در این اتحادیه، که روزجمعه منتشر شد، آمده است: «95 هزار و 985 کودک پناهجوی بدون سرپرست به دنبال جلب حمایت بین المللی در اتحادیه اروپا به سر می برند.»

اداره آمار اتحادیه اروپا پیشتر شمار کودکان پناهجو در این اتحادیه را نزدیک به 90 هزار نفر اعلام کرده بود.

بر اساس این گزارش، بیش از نیمی از کودکان پناهجو که در اتحادیه اروپا بسر می برند کودکان افغان بوده و بقیه آنها به ترتیب سوری و اریتره‎ای هستند.

بیش از یک میلیون و 400 هزار پناهجو در سال گذشته میلادی وارد اتحادیه اروپا شدند که این تعداد نشان از رشد 110 درصدی تعداد پناهجویان در مقایسه با سال 2014 دارد. از این تعداد، بیش از یک سوم متقاضی کسب پناهندگی در آلمان بودند. اکثر این افراد از مناطق جنگ زده و نا آرام خاورمیانه و شمال آفریقا گریخته اند.  

در ادامه این گزارش آمده است، افزایش شمار پناهجویان به کمبود امکانات در اتحادیه اروپا و بروز هرج و مرج در پذیرش پناهجویان منجر شده است.

برخی از کارشناسان این بحران انسانی را ناشی از سیاست کشورهای قدرتمند اروپایی و حمایت آنها از گروههای تروریستی و معارض در سوریه می دانند.

سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد، در سال جاری میلادی بیش از 230 هزار پناهجو از طریق دریا وارد خاک اروپا شده اند و این در حالی است که نزدیک به 3 هزار نفر در راه رسیدن به اروپا کشته و یا ناپدید شده اند.

 


منبع: پرس تی وی

کلید واژه های مطلب: 96   هزار   کودک   پناهجوی   بی   سرپرست   سرگردان   در   اتحادیه   اروپا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.