شکایت وکلای «شیخ زکزاکی» از نداشتن دسترسی به موکل خود

شکایت وکلای «شیخ زکزاکی» از نداشتن دسترسی به موکل خود shia muslim                   
وکلای شیخ زکزاکی عدم دسترسی آسان به موکل خود را دلیل شرکت نکردن در کمیسیون قضایی بررسی کشتار زاریا اعلام کردند.

به گزارش مصاف، وکلای شیخ ابراهیم الزکزاکی،رهبر جنبش اسلامی شیعیان نیجریه علت عدم حضور خود در کمیسیون قضایی تشکیل شده برای بررسی کشتار زاریا را اجازه دسترسی نداشتن به موکل خود اعلام کردند.

وکلای مدافع در بیانیه ای که به امضای «فستوس اوکویی» از طرف تیم قانونی شیخ زکزاکی رسیده است اعلام کردند که دولت ایالتی کادونا عزم خود را برای اعمال محدودیت های غیر قانونی علیه 251 نفر از اعضای جنبش اسلامی نیجریه جزم کرده است.

ناصر الرئوفی،فرماندار ایالت کادونا در ماه ژانویه کمیسیون قضایی بررسی درگیری های خشونت آمیز میان اعضای جنبش سلامی و ارتش نیجریه که یک ماه پیش رخ داد را تشکیل داد.

این درگیری ها منجر به کشته شدن صدها نفر از اعضای جنبش اسلامی نیجریه و زخمی شدن تعداد زیادی از آنها شد.

بر اساس گزارش های دریافت شده،بیش از 250 نفر از اعضای جنبش اسلامی شیعیان نیجریه از جمله رهبر آنها،شیخ زکزاکی نیز در بازداشت به سر می برد.

روز یکشنبه،این کمیسیون یافته های خود در مورد کشتار زاریا را به الرئوفی ارائه داد بدون اینکه اعضای جنبش اسلامی در این نشست شرکت داشته باشند.

اوکویی در بیانیه صادر شده از سوی تیم حقوقی شیخ زکزاکی گفت که ادعای محمد گاربا،رییس کمیسیون قضایی در خصوص بی اطلاعی از دلایل عقب نشینی آنها از شرکت در فرآیندهای این کمیسیون،ریاکارانه بوده است.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: شکایت   وکلای   «شیخ   زکزاکی»   از   نداشتن   دسترسی   به   موکل   خود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.