دیدار ژنرال بازنشسته عربستانی با مقامات اسرائیلی

دیدار ژنرال بازنشسته عربستانی با مقامات اسرائیلی shia muslim                   
یک روزنامه صهیونیستی فاش کرد افسر سابق سازمان اطلاعات عربستان در رأس هیئتی عالی‌رتبه برای دیدار با مسئولان اسرائیلی به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده است.

به گزارش مصاف، روزنامه هاآرتص در گزارشی نوشت: یک هیئت عالی‌رتبه عربستانی به ریاست «انور عشقی» افسر سابق سازمان اطلاعات عربستان و تعدادی شخصیت های آکادمیک و تجار عربستان هفته گذشته به سرزمین های اشغالی سفر کردند و با «دوری گولد» مدیر کل وزارت امورخارجه اسرائیل و «یوآو مردوخای» هماهنگ کننده امور مناطق دیدار کردند.

اعضای این هیئت سعودی همچنین با تعدادی از اعضای کنست(پارلمان) با هدف تشویق گفتکو در اسرائیل حول محور طرح عربی دیدار کردند.

هاآرتص تاکید کرد: این دیدارهایی که هیئت سعودی انجام داد، در هتل ملک داود در قدس اشغالی انجام شد.

انور عشقی در گذشته پست‌های متعددی را در ارتش سعودی داشت و امروز یک ژنرال بازنشسته است، وی همچنین مدتی در وزارت امورخارجه سعودی مشغول بود و اکنون رئیس پژوهشکده سعودی مطالعات راهبردی است.

اگرچه گفته می شود سفر غیر منتظره عشقی به اسرائیل کاملا غیر رسمی بوده است اما بر اساس قوانین عربستان، سفر به اسرائیل باید با تایید ریاض انجام شود.

اعضای هیئت سعودی سه شنبه گذشته با «یائیر لابید» رئیس حزب «ایش عاتید» دیدار کرد. در دیدار اعضای کنست و هیئت سعودی قرار گذاشته شد تا دیدار دیگر در عربستان انجام شود.

اعضای این هیئت سعودی اعلام کردند: آنها خواهان تداوم سیاسی «انور سادات» رئیس جمهوری پیشین مصر هستند و خواهان نزدیکی با رژیم صهیونیستی هستند.

اعضای هیئت سعودی در اوایل این هفته با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و رهبران تشکیلات خودگردان در رام الله دیدار کردند.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: دیدار   ژنرال   بازنشسته   عربستانی   با   مقامات   اسرائیلی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.