عامل تیراندازی شب گذشته در آلمان متولد شده و با عامل حملات نروژ ارتباط داشته است

عامل تیراندازی شب گذشته در آلمان متولد شده و با عامل حملات نروژ ارتباط داشته است shia muslim                   
رئیس پلیس مونیخ اعلام کرد که عامل حمله شب گذشته در این شهر در آلمان متولد شده و ارتباطی با داعش و مهاجران ندارد.

به گزارش مصاف، پلیس آلمان در جریان کنفرانس خبری اعلام کرد که تیراندازی شب گذشته در مونیخ ارتباطی با مهاجران و گروه تروریستی داعش ندارد.

بنابر اعلام «هوبرتوس آندرا» رئیس پلیس مونیخ، شمار قربانیان 10 تن و افرادی که به دنبال تیراندازی زخمی شدند، 27 نفر برآورد شده است که 10 نفر از‌ آنان به سختی آسیب دیده‌اند.

بنابر اعلام پلیس، فردی که تیراندازی کرده، یک شهروند مونیخی 18 ساله ایرانی‌تبار است که در آلمان به دنیا آمده و در همین کشور بزرگ شده است.در جریان بازرسی محل زندگی وی نشانه‌ای از ارتباط او با گروه داعش دیده نشده است.

پلیس همچنین اعلام کرد که عامل حمله دیشب اگر چه سابقه کیفری نداشته است اما تحت درمان‌های روانپزشکی قرار داشته و دادستانی آلمان هم تائید کرد که هیچگونه انگیزه سیاسی در پس این اقدام قرار نداشته است.

پلیس همچنین اعلام کرد که شب گذشته 4 هزار و 310 تماس تلفنی در ارتباط با حمله یاد شده دریافت کرده است که در نوع خود عجیب بود.

فرد مهاجم حدود 300 گلوله در کوله پشتی خود داشته و در اتاق وی هم کتابی درباره شیوه تیراندازی پیدا شده است.

پلیس آلمان  همچنین اعلام کرد که بین مهاجم مونیخ و «آندریاس برویک» عامل حمله مرگبار پنج سال قبل نروژ، «ارتباطی آشکار» وجود دارد.

وزارت خارجه آلمان در واکنش به این اقدام پرچم‌ها را به حالت نیمه برافراشته درآورد.

منبع: فارس

کلید واژه های مطلب: عامل   تیراندازی   شب   گذشته   در   آلمان   متولد   شده   و   با   عامل   حملات   نروژ   ارتباط   داشته   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.