شمشیر باز محجبه آمریکایی: به ریو می‌روم تا صدای بلند «حجاب» را به گوش جهان برسانم

شمشیر باز محجبه آمریکایی: به ریو می‌روم تا صدای بلند «حجاب» را به گوش جهان برسانم shia muslim                   
شمشیر باز محجبه آمریکایی اعلام کرد به المپیک ریو می‌رود تا صدای حجاب خود را به گوش جهان برساند.

به گزارش مصاف،ابتهاج محمد،اولین زن محجبه آمریکایی است که قرار است در بازی های المپیک «ریو 2016»  شرکت کند.

ابتهاج شمشیر بازی را انتخاب کرده بود تا بتواند در حالی که ورزش می کند،بدنش را بپوشاند و بدون اینکه مشخص باشد حجاب را رعایت کرده باشد اما حالا فرصتی پیش آمده تا او با صدای بلند از یک ورزشکار محجبه بودن در سطح جهانی سخن بگوید.

همه هدف او برای دنبال کردن رشته شمشیر بازی برای این بود که مثل دیگران باشد .زیر ماسکی که بر چهره داشت حجابش پنهان می شد و لباس های شمشیربازی پوست بدنش پوشیده می شد.

اما تصمیم برای انتخاب این رشته برای داشتن حجاب پنهانی قبل از این بود که قرار باشد ابتهاح محمد به عنوان اولین زن آمریکایی در بازی های المپیک با حجاب ظاهر شود.

تلاش برای پنهان کردن حجاب قبل از این بود که این شمشیر باز مسلمان به عنوان یکی از 100 نفر تاثیرگذار در جهان از سوی مجله تایم معرفی شود.

همه این ها قبل از این بود که باراک اوباما،رییس جمهوری آمریکا در سخنرانی اواسط فوریه در اجتماع اسلامی مسجد بالتیمور از ابتهاج بخواهد بایستد و بگوید:من به این او گفته ام تا برای ما طلا بیاورد.

ابتهاج محمد می توانست بدون داشتن حجاب به ریو برود و در سکوت رویای خود را در رشته ای که دنبال می کند محقق کند اما در این صورت هیچ وقت دیگر کلماتش این چنین ارزش نداشت و پایان المپیک به معنای پایان پرسش از ابتهاج که آیا تروریست است یا نه،نبود.

ابتهاج می گوید:من از مردم می خواهم ببینند که یک زن محجبه مسلمان از آمریکا در این مسابقات شرکت می کند.

وی می افزاید: متاسفانه در حال حاضر به ویژه در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بسیاری از مردم برای ابراز تنفر خود نسبت به افراد با پیش زمینه ،نژاد و مذهب خاص احساس راحتی می کنند اما ما باید با این روند مبارزه می کنیم چرا که علیه بسیاری از ارزش هایی است که به پای آن ایستاده ایم.

این شمشیر باز مسلمان می گوید:من احساس می کنم در موقعیتی هستم که می توانم از آن استفاده کنم.من نمی خواهم به عنوان یک ورزشکار وقت خود را تلف کنم .من می خواهم نه تنها با مهارتم بلکه با صدای خود با بسیاری از مردم ارتباط برقرار کنم.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: شمشیر   باز   محجبه   آمریکایی      به   ریو   می‌روم   تا   صدای   بلند   «حجاب»   را   به   گوش   جهان   برسانم   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.