ریاض از تل‌آویو چه می‌خواهد؟

ریاض از تل‌آویو چه می‌خواهد؟ shia muslim                   
یک روزنامه لبنانی نوشت که مجامع دیپلماتیک این کشور از شتاب سعودی‌‌ها برای عادی سازی روابط با اسرائیل و پیامدهای آن نگران هستند.

به گزارش مصاف، روزنامه الدیار لبنان با اشاره به نگرانی مجامع دیپلماتیک این کشور از شتاب سعودی‌ ها برای عادی‌ سازی روابط با اسرائیل و پیامدهای آن، می‌نویسد: سعودی‌ ها برای تسریع در روند نزدیکی به اسرائیل، چه بهایی از این رژیم طلب می‌کنند؟ آیا سر حزب‌الله بهای این نزدیکی خواهد بود؟
 
این تحول استراتژی سعودی از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ ریاض با این اعتقاد که وارد جنگی سرنوشت‌ساز با ایران شده است، به هر وسیله‌ای در پی پیروزی است؛ چراکه شکست را به معنای فروپاشی حکومت سعودی می‌داند.

از این رو و در سایه از میان رفتن اطمینان سعودی‌ها به آمریکا، تنها اسرائیل برای مقابله با ایران و حزب‌الله (دشمن مشترک آل‌سعود و اسرائیل) باقی می‌ماند و به این ترتیب افکار شرارت‌ آمیزی درباره امکان درخواست ریاض برای نابودی حزب‌الله توسط اسرائیل مطرح می‌شود.

الدیار می افزاید: هیچ منطق سیاسی، مصلحتی یا حتی نظامی برای وارد شدن اسرائیل به یک ماجراجویی جدید علیه حزب‌الله وجود ندارد. با این حال، عقلانیت و توجه به محاسبات اشتباه اسرائیل، رهبر مقاومت را بر آن داشته است که همچنان حالت آمادگی نیروهایش در مرزها را حفظ کند؛ چه در میدان و چه با یادآوری معادله بازدارندگی و توازن وحشت در سخن‌رانی‌های متعدد.

منبع: العالم

کلید واژه های مطلب: ریاض   از   تل‌آویو   چه   می‌خواهد؟   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.