جاسوسی از مسلمانان نیویورک قانونی است!

جاسوسی از مسلمانان نیویورک قانونی است! shia+muslim                   
دادگاهی در آمریکا شکایت چندین گروه اسلامی را علیه فعالیت جاسوسی پلیس نیویورک از اعضای آن رد و اعلام کرد که جاسوسی اداره پلیس نیویورک از این گروه‌ها و مساجد قانونی بوده است.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دادگاه فدرال در نیوجرسی آمریکا روز جمعه ـ دوم اسفند ـ با رد شکایت گروه های مذهبی اسلامی از پلیس نیویورک، حکم به قانونی بودن فعالیت جاسوسی پلیس نیویورک علیه تشکل های اسلامی و مساجد داد.

چند گروه دانشجویان مسلمان به این دادگاه شکایت کرده بودند که پلیس نیویورک به بهانه تروریسم از اعضای آن جاسوسی کرده و آن ها را تحت فشار قرار داده است.

به گفته آن ها این اقدامات پلیس نیویورک باعث ترس اعضا از مشارکت در فعالیت های دسته جمعی گروه های مذهبی شده و آزادی آن ها را نقض کرده است.

منتقدان می گویند برنامه جاسوسی پلیس نیویورک جنبه ضداسلامی و تبعیض آمیز دارد و باورهای نادرستی پلیس نیویورک از مسلمانان دارد که باید عمیقا مورد بازنگری قرار گیرند.

چندی پیش مرکز ائتلاف آزادی های مدنی برای مسلمانان آمریکا یک برنامه گسترده جاسوسی پلیس نیویورک علیه مسلمانان را افشا و اعلام کرد: نقض حقوق مسلمانان در شهر نیویورک توسط پلیس این شهر غیرقابل تصور بوده و زنگ خطر را نه تنها برای جامعه مسلمانان بلکه برای همه کسانی که نگران حقوق شهروندی مردم آمریکا هستند به صدا در آورده است.

بر اساس این گزارش، از سال 2002 پلیس نیویورک با کاربرد روش های مختلف دست به جاسوسی از مسلمانان نیویورک زده است.

در بسیاری از موارد پلیس نیویورک تلاش کرده کسانی را از میان مسلمانان برای جاسوسی استخدام کند.

بر اساس گزارش ها و مصاحبه هایی که مرکز ائتلاف آزادی های مدنی برای مسلمانان آمریکا در اختیار دارد، پلیس نیویورک از روش های تهدید آمیز، از جمله لغو اقامت در آمریکا، برای وادار کردن مسلمانان به همکاری استفاده می کند.


نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.