وهابیت برای خوزستان برنامه دارد

وهابیت برای خوزستان برنامه دارد shia muslim                   
دشمن توان زیادی را برای گسترش افکار و عقاید وهابیت در استان خ​وزستان گذاشته است، به طوری که هم اکنون چندین شبکه بزرگ ماهواره ای فارسی و عرب زبان تنها برای گسترش این فرقه ضاله راه اندازی کرده است.

آیت الله موسوی جزایری، با اشاره به اقدامات گسترده فرق ضاله به ویژه وهابیت در خوزستان، بیان داشت: دشمن توان زیادی را برای گسترش افکار و عقاید وهابیت در استان خوزستان گذاشته است. 

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد که با هیأت همراه جهت ارتقاء گسترش تعاملات به خوزستان آمده بود  با حضور در مرکز مدیریت حوزه علمیه خوزستان، با آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در  استان، دیدار کرد.

وی در این دیدار با اشاره به تهاجم گسترده فرهنگی دشمنان گفت: تهاجم فرهنگی دشمنان آنچنان فراگیر و گسترده است، که برای مردم هر قوم و قبیله ای استراتژی مخرب مخصوص به آن منطقه را در دستور کار خود قرار داده است.

آیت الله موسوی جزایری، با اشاره به اقدامات گسترده فرق ضاله به ویژه وهابیت در خوزستان، بیان داشت: دشمن توان زیادی را برای گسترش افکار و عقاید وهابیت در استان خوزستان گذاشته است، به طوری که هم اکنون چندین شبکه بزرگ ماهواره ای فارسی و عرب زبان تنها برای گسترش این فرقه ضاله راه اندازی کرده است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان یکی از بهترین راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان را اتخاذ استراتژی مناسب همراه با برنامه ریزی دقیق عنوان کرد و افزود: استفاده از ظرفیت‌های مدارس علمیه، یکی از بهترین استراتژی‌های فرهنگی در راستای مبارزه با تهاجم نرم دشمنان است که عملی شدن این مهم نیاز به همکاری کامل مدیران مدارس علمیه با یکدیگر، همراه با برنامه ای جامع و مدون است.

آیت الله موسوی جزایری به اصالت مذهبی مردم مناطق بختیاری نشین کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مردم مناطق بختیاری نشین کشور، ولایی و در دفاع از حریم ولایت و انقلاب همواره پیشتاز بوده و این را در برهه‌های گوناگون به منصه ظهور رسانده اند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان، ابعاد شخصیتی و اقدامات شایان مرحوم آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی، نماینده فقید ولی فقیه کهگیلویه و بویراحمد  را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: آیت الله ملک حسینی یکی از خدمتگزاران راستین نظام و انقلاب اسلامی و پدری دلسوز برای استان کهگیلویه و بویراحمد بود، به طوری که زحمات و تلاش‌های این عالم و مجاهد فی سبیل الله تا مرز استان‌های مجاور نیز به پیش آمده بود.

آیت‌الله موسوی جزایری حوزه علمیه شهرستان یاسوج را از حوزه‌های موفق در عرصه ترویج دین مبین اسلام دانست و بر لزوم گسترش تعاملات میان حوزه علمیه یاسوج و خوزستان تأکید کرد و بیان داشت: حوزه علمیه خوزستان با همه ظرفیت خود آماده همکاری با حوزه علمیه کهگیلویه و بویر احمد در جهات گوناگون است.

خوزستان، نخستین مرکز مقابله با دسیسه‌های وهابیت

حجت الاسلام و المسلمین سید شرف الدین ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویر احمد نیز در این دیدار، خوزستان را دروازه ورود تشیع به ایران دانست و خاطرنشان کرد: به راستی که خوزستان مهد شیرمردان و شیرزنان غیوری  است که در هشت سال جنگ تحمیلی با همه توان از آب و خاک جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند و اجازه ندادند حتی یک ذره از این خاک پاک از کشور جدا شود.

وی با اشاره به تربیت مردان و علمای بزرگ در استان خوزستان تصریح کرد: خوزستان نخستین جایی است که در مقابله حمله دشمن در طول جنگ تحمیلی ایستادگی کرد ودر حال حاضر نیز نخستین مرکز مقابله با دسیسه‌های فرقه ضاله وهابیت بوده و هیچ گاه نیز اجازه عملی شدن توطئه‌های وهابیت در استان را نمی‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین ملک حسینی، مقابله و پیروزی در برابر تهاجمات فرهنگی دشمنان را نیازمند همکاری و تعامل کلیه نهادهای حوزوی و فرهنگی دانست و تأکید کرد: حوزه علمیه یاسوج هم اکنون آمادگی کامل خود را جهت ارتباط و تعامل همه جانبه با مدیریت حوزه علمیه خوزستان اعلام می‌کند.

افزایش مدارس علمیه خوزستان در آینده ای نزدیک

حجت الاسلام و المسلمین میراحمدرضا حاجتی، مدیر حوزه علمیه خوزستان نیز در این دیدار، با اشاره به جذب تعدادی از جوانان استان کهگیلویه و بویر احمد در مدارس علمیه خوزستان، اظهار داشت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید تعدادی از جوانان استان کهگیلویه و بویر احمد درخواست ورود به مدارس علمیه خوزستان کردند که با ورود آنها به مدارس علمیه مناطق بختیاری نشین استان و مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اهواز موافقت شد.

وی با اشاره به پیشرفت‌های چشم گیر حوزه علمیه خوزستان از حیث گسترش مدارس علمیه در سطح استان، اظهار داشت: هم اکنون بیش از 47 مدرسه علمیه در سطح استان فعال بوده و در آینده ای نزدیک نیز بر تعداد این مدارس افزوده خواهد شد.
منبع:
سایت موعود

کلید واژه های مطلب: وهابیت   برای   خوزستان   برنامه   دارد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.