تبعیض علیه مسلمانان در آمریکا/ برگزاری انتخاباتی برپایه جهل

تبعیض علیه مسلمانان در آمریکا/ برگزاری انتخاباتی برپایه جهل shia muslim                   
تبعیض علیه مسلمانان در امریکا با افزایش چشمگیری مواجه شده است.

به گزارش مصاف، مسلمانان در سراسر آمریکا از افزایش تبعیض در این کشور سخن گفته اند. این افزایش به واسطه ظهور جهانی داعش، تیراندازی ها توسط برخی مسلمانان افراطی، و اظهارات توهین آمیز نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری رخ داده است.

«دونالد ترامپ» نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری گفت که از قدرت اجرایی خود برای جلوگیری از مهاجرت مسلمانان و شهروندان برخی از کشورهای خاورمیانه به آمریکا استفاده خواهد کرد.

قانونگذاران جمهوری خواه، از جمله «میچ مک کانل» رهبر اکثریت سنا  و «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان با چنین ممنوعیتی مخالف هستند.

ترامپ همچنین ادعا می کند که مسلمانان در نیوجرسی پس از حملات 11 سپتامبر 2001 جشن گرفتند و اظهارات اخیر وی به والدین سرباز آمریکایی کشته شده در عراق، با انتقاد صریح هم جمهوری خواهان و هم دموکرات ها مواجه شده است.

«خدیجه معز» استاد دانشگاه اسلامی تولدو گفت همیشه افرادی هستند که نفرت پراکنی می کنند و علیه اقلیت خاصی بیانیه های تند صادر می کنند.

او گفت: این انتخابات جهل بسیاری به ارمغان آورده است. امیدوارم مردم با چشمان بازتر تصمیم گیری کنند.

شمار رای دهندگان مسلمان آمریکایی زیاد نیست. به گزارش شورای روابط اسلامی آمریکا، از حدود 3.3 میلیون مسلمان ساکن آمریکا، کمتر از یک میلیون برای رای دادن ثبت نام کرده اند. اما این تعداد افزایش خواهد یافت.

شورای روابط اسلامی امریکا ابتکار عملی را برای جذب یک میلیون ثبت نام رای دهنده تا روز انتخابات راه اندازی کرده است.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: تبعیض   علیه   مسلمانان   در   آمریکا      برگزاری   انتخاباتی   برپایه   جهل   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.