نمایندگی اتحادیه تجاری انگلیس اعلام کرد: 'سطح آزار جنسی در محیط‌های کاری در انگلیس «شرم آور» است'

نمایندگی اتحادیه تجاری انگلیس اعلام کرد:                   
نتایج نظرسنجی جدید کنگره اتحادیه تجاری انگلیس (TUC) نشان می‌دهد که بیش از نیمی از زنان این کشور در محیط‌های کاری تحت آزار و اذیت جنسی بوده اند؛ موضوعی که مرکز اتحادیه تجاری ملی انگلیس آن را «شرم آور» توصیف کرده است.

 به گزارش مصاف، شبکه تلویزیونی «ای تی وی» انگلیس اعلام کرد: تحقیقات مرکز اتحادیه تجاری ملی انگلیس که به نمایندگی از اتحادیه های تجاری انگلیس و ولز فعالیت می کند نشان می دهد که یک سوم آنها در معرض الفاظ زشت هستند.

بر اساس این نتایج، که از طریق نظرسنجی از 1500 نفر از زنان انگلیسی بدست آمده است، یک نفر از هر چهار زن مورد تعرض فیزیکی قرار گرفته اند. در بیشتر موارد آزار و اذیت زنان مردان مقصر بوده اند و تقریبا یک نفر از هر پنج زن اعلام کرده اند که مدیر یا مسئول مستقیم خود را عامل این تعرض دانسته اند.

این معضل درباره زنان جوان تر وخیم تر بوده است به طوری که دو سوم زنان بین 18 تا 24 ساله از آزار اذیت جنسی در محیط کار خود رنج برده اند.

«فرانسس او گرادی» مدیر کل اتحادیه تجاری انگلیس در این زمینه گفت: آزار و اذیت جنسی تحقیرکننده است و می تواند تاثیر بسزایی در سلامت روان افراد داشته باشد. قربانیان آزار و اذیت جنسی احساس ترس یا شرمندگی کرده اند و این مساله در محیط های کاری مدرن یا جوامع بازتر جایگاهی ندارد.

«لورا بیتس» کارشناس مسائل جنسیتی که به تهیه گزارش اتحادیه تجاری انگلیس کمک کرده است گفت بسیاری از افراد گمان می کنند که آزار و اذیت جنسی در محیط های کاری موضوعی مربوط به گذشته است اما این مساله هنوز رایج است تاثیر بسزایی در زندگی ده ها هزار زن دارد و نتایج نظرسنجی جدید به طرز شرم آوری دامنه گسترش چنین معضلی را در انگلیس نشان می دهد.

منبع: ایرنا


کلید واژه های مطلب: نمایندگی   اتحادیه   تجاری   انگلیس   اعلام   کرد      'سطح   آزار   جنسی   در   محیط‌های   کاری   در   انگلیس   «شرم   آور»   است'   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.