سازمان ملل خبر داد؛ شهادت هزار و 121 کودک در جنگ عربستان علیه یمن

سازمان ملل خبر داد؛  شهادت هزار و 121 کودک در جنگ عربستان علیه یمن shia muslim                   
صندوق حمایت از کودکان سازمان‌ملل (یونیسف) اعلام کرد که از زمان آغاز حملات ائتلاف عربی تحت امر عربستان به یمن یک‌هزار و 121 کودک شهید و یک‌هزار و 650 کودک دیگر زخمی شده‌اند.

 به گزارش مصاف، سازمان حمایت از کودکان سازمان‌ ملل اعلام کرد که از آغاز جنگ یمن تاکنون یک‌هزار و 121 کودک یمنی شهید شده و یک‌هزار و 650 کودک دیگر نیز زخمی شده‌اند.

بر اساس گزارش شبکه خبری المیادین، سخنگوی سازمان‌ ملل اعلام کرد که گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که شمار کشته‌ شده‌ها در یمن رو به افزایش و اوضاع انسانی نیز رو به وخامت است، و همچنین روز به روز بر درد و رنج ملت یمن افزوده می‌شود.

سازمان حمایت از حقوق کودکان به این موضوع نیز اشاره کرد که کودکان بیشترین بهای جنگ در یمن را می‌پردازند.

یونیسف از تمامی طرف‌ها خواست تا به بیشترین حد احتیاط به قوانین بین‌المللی انسانی پایبند باشند و از حمله به زیرساخت‌ها اجتناب کنند.

پیش از این نیز سازمان ملل اعلام کرده بود که دستکم 370 هزار کودک یمنی از سوء تغذیه رنج می‌برند؛ که دو سوم آنها با خطر مرگ روبرو هستند.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال گذشته به‌منظور بازگرداندن قدرت به «عبدربه منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن و همچنین تضعیف جنبش انصارالله، حملات هوایی خود را علیه این کشور فقیر عربی آغاز کرده‌است؛ که جنگنده‌های این ائتلاف با گذشت 16 ماه از آغاز حمله هوایی به یمن، همچنان به بمباران مناطق مختلف این کشور ادامه می‌دهند.

هرچند از حدود چهار ماه قبل مذاکراتی زیر نظر سازمان ملل در کویت با حضور گروه‌های یمنی در خصوص حل بحران این کشور آغاز شده‌است، ولی طی این مدت هیئت ریاض و هواداران تجاوز بارها کارشکنی کرده و مانع از رسیدن توافق بر سر راه حل بحران این کشور شده‌اند.

منبع: دفاع پرس

کلید واژه های مطلب: سازمان   ملل   خبر   داد؛      شهادت   هزار   و   121   کودک   در   جنگ   عربستان   علیه   یمن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.