دختر دانش آموز انگلیسی که به داعش پیوسته بود در رقه کشته شد

دختر دانش آموز انگلیسی که به داعش پیوسته بود در رقه کشته شد shia muslim                   
«خدیجه سلطانه» دانش آموز دختر انگلیسی که سال گذشته با فرار از منزل خود در لندن به داعش در سوریه پیوسته بود، در جریان حملات هوایی به الرقه مرکز داعش در سوریه کشته شد.

به گزارش مصاف، یکی از ۳ دانش آموز دختر انگلیسی که پیش از این به گروه تروریستی داعش در سوریه پیوسته بودند، در الرقه کشته شد.

بر اساس این گزارش «خدیجه سلطانه» دانش آموز دختر انگلیسی که عضو گروه تروریستی داعش در سوریه بود، پس از حملات هوایی به الرقه مرکز اصلی حضور داعش در سوریه کشته شد.

خواهر این دانش آموز انگلیسی در این راستا گفت: خدیجه در حال برنامه ریزی برای بازگشت به انگلیس بود و خانواده با برقراری ارتباط با وی، در خصوص راه های خروجش از الرقه با او گفتگو می کردند.

گفتنی است ۳ دانش آموز دختر انگلیسی به نام «خدیجه سلطانه» ۱۶ ساله، «شمیمه بیگم» ۱۵ ساله و «امیره » ۱۵ ساله در روز ۱۷ فوریه سال ۲۰۱۵ میلادی منزل خود را در شرق لندن ترک کردند و با سفر هوایی از طریق استانبول ترکیه، عازم سوریه شدند. فرار این ۳ دختر انگلیسی آسیب بزرگی به جامعه انگلیس وارد کرد و در ماه های بعد از فرار آنها نیز اخباری مبنی بر ازدواج آنها با عناصر تروریستی داعش منتشر شد.

منبع: مهر


کلید واژه های مطلب: دختر   دانش   آموز   انگلیسی   که   به   داعش   پیوسته   بود   در   رقه   کشته   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.