دو بانوی مسلمان آمریکایی قربانی جدید اسلام هراسی

دو بانوی مسلمان آمریکایی قربانی جدید اسلام هراسی shia muslim                   
انجمن ارتباطات اسلامی آمریکا از پلیس فدرال و نیروهای امنیتی شیکاگو خواست تا هرچه سریعتر رسیدگی به پرونده توهین و حمله به دو بانوی مسلمان آمریکایی را که چندی پیش توسط یک زن نژادپرست صورت گرفت، در دستور کار قرار دهند.

به گزارش مصاف، در پی حمله یک زن نژادپرست آمریکایی به دو بانوی مسلمان در شیکاگو، انجمن ارتباطات اسلامی آمریکا وارد عمل شده و از پلیس فدرال و نیروهای امنیتی این شهر خواست تا هرچه سریعتر نسبت به پیگیری این پرونده اقدام و عامل این حمله نژادپرستانه را شناسایی و دستگیر کنند.

مسئولین انجمن ارتباطات اسلامی با اصرار از این خانواده که قربانی حمله نژادپرستانه شده اند، خواستند تا برای مقابله با تکرار این دست اقدامات، شکایتی را ترتیب دهند.

حدود یک ماه پیش در حالیکه «سوزان دامرا» به همراه مادرش «سهام زهدان» با پوشش اسلامی در یکی از خیابان های شهر شیکاگو در حال عبور بودند، توسط یک زن نژادپرست مورد حمله قرار گرفتند.

به گفته سوزان، زن مهاجم در خیابان فریاد می کشید و با توهین به آنان، ایشان را داعشی می خواند.

وی همچنین یادآور شد: این زن سفید پوست با کلمات رکیک و آب دهان، من و مادرم را مورد حمله قرار داد و زمانی که ما سوار خودروی خود شدیم، نیز تلاش بسیاری برای باز کردن درب خودرو داشت که با مقاومت ما روبرو شد.

این بانوی مسلمان در ادامه افزود: پس از آنکه سوار خودرو شدیم، از اقدامات توهین آمیز فرد مهاجم فیلم برداری کردم و در فیلم ضبط شده، تمام فحاشی ها و توهین های این زن نژادپرست، موجود می باشد که به مقامات پلیس و مسئولین انجمن ارتباطات اسلامی تحویل داده شد.

«سهام زهدان» بانوی مسلمان دیگری که هدف این حمله نژادپرستانه قرار گرفت نیز، «دونالد ترامپ» را عامل اصلی وقوع این حملات خواند و اظهار داشت: ترامپ باید دست از سر مسلمانان آمریکا بردارد و ما را به حال خود واگذارد.

پلیس تحقیقات خود را در مورد این پرونده آغاز کرده است ولی هنوز هیچ فردی دستگیر نشده است. پلیس مدعی است این اقدام، اقدامی نژادپرستانه نبوده و تحقیقات خود را به عنوان توهین به دو شهروند آمریکایی مورد پیگیری قرار خواهد داد.

شایان ذکر است، مسئولین انجمن ارتباطات اسلامی آمریکا در شیکاگو، افزایش روز افزون حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان را در اثر فضای ایجاد شده در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نیز سخنان جنجالی و تبعیض آمیز دونالد ترامپ، می دانند.

منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: دو   بانوی   مسلمان   آمریکایی   قربانی   جدید   اسلام   هراسی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.