رشوه ملک سلمان به تجاوزکاران سعودی برای بقای تاج و تخت

رشوه ملک سلمان به تجاوزکاران سعودی برای بقای تاج و تخت shia muslim                   
«ملک سلمان» با احساس خطر شدید نسبت به زوال عرش خود، رشوه ای هر چند ناچیز پرداخت می‌کند؛ چه بسا این عملکرد او نتیجه ای عکس داشته باشد و خشم مردم و ارتش را برانگیزد، چرا که افراد غیر مشمول به دنبال دلیل محرومیت خود از این بخشش هستند.

به گزارش مصاف، "الجماهیر پرس" در مقاله ای به قلم "حکم امهز" نوشت: پس از آن که «مجتهد» افشاگر سعودی، اسراف و اتلاف «ملک سلمان» پادشاه سعودی و پسرش «محمد» ولی عهد و وزیر دفاع و بیش از 4000 ملازم درباری در شهر «طنجه » را بر ملا کرد، پادشاه سعودی پش از بازگشت به دنبال بهبود تصویر خود نزد مردم با افزایش یک ماه حقوق اضافی به سربازان جبهه «یمن» است.

دستور پادشاه در مورد اختصاص حقوق یک ماه اضافی به تمام سربازان و افسران تعمیم نیافته و فقط مختص شرکت کنندگان فعال در صفوف مقدم دو عملیات «طوفان قاطعیت» و بازگرداندن امید به کارکنان وزارتخانه های کشور و دفاع و گارد ملی در راستای تقدیر از تلاش های بی شائبه آنها آمده است.

برآوردها در مورد حقوق اضافی مشمولین آن، نشان می دهد که حتی با ذره ای از میلیاردها ریال اسراف پادشاه در «مغرب» برابری نمی کند.

بر این اساس پرسش های فراوانی مطرح می شود: چرا این بخشش سعودی یک روز قبل صورت نگرفت؟ چرا پس از بازگشت از این سفر تجملاتی افاضه شد؟ ارتباط آن با قهقرای ارتش سعودی در مقابل پیروزی های ارتش و کمیته های مردمی «یمن»  چیست؟

بدیهی است هدف نخست از این عمل، تلاش برای پوشش و تحریف اذهان رسانه ها نسبت به رسوائی های «طنجه» است، زیرا بازگشت «ملک سلمان» به کشور خود، سالم و سرحال، اشتهای رسانه های جهان را نسبت به نشر اخبار رسوائی های مرتبط با این سفر تحریک می کند.

هدف دوم نیک جلوه دادن  تصویر لکه دار پادشاه به واسطه جشن های فاسد «طنجه» است. عقل چگونه می پذیرد که سربازان و افسران در جبهه های «یمن» کشته و زخمی شوند و پادشاه و درباریان او در «مغرب» در حال لذت و تفرج باشند و آنها را در آتش «یمن» رها کرده باشند.

هدف سوم و مهمتر از همه، اینکه گزارش های خبری جهان در مورد فرار هزاران سرباز و افسر از جبهه های جنگ سخن می گویند و این موضوعی است که موجب نگرانی حکام سعودی شده است، بنا بر این رشوه «ملک سلمان» در واقع فقط بهای جان سربازان در جبهه ها است و نه بیشتر.  اگر پادشاه در نیت و عشق خود به ملت صادقانه بود، آنها را در زمان سختی ها و گرفتاری های جنگ رها نمی کرد، آن هنگام که خواب بر چشمان خانواده های سربازان جبهه های جنگ از بیم کشته و یا زخمی شدن فرزندان خود حرام گشته بود و پادشاه و همراهان او در تفرج گاههای «یمن » همراه با دختران «روسپی» در عیش مدام بودند! حال با تمام این رویدادها کدام مادری زندگی فرزندش را با رشوه پادشاه معاوضه خواهد کرد؟

موضوع رشوه «ملک سلمان» و اهداف آن یاد آور رشوه ای است که «ملک عبد الله» با بذل میلیاردها ریال تحت عنوان حمایت صندوق توسعه املاک و مستغلات و معافیت از حق بیمه و وام مسکن و ... در سال 2011 و با آغاز «پاییز عربی» از بیم حمله به آل سعود به مردم داد. در حقیقت، «ملک عبد الله»  بقای تاج و تخت خود را با مبلغ هنگفتی خرید، چرا که خطر زوال عرش خود را احساس کرد.

به هر حال «ملک عبد الله» موفق شد از سقوط عرش خود از طریق ساکت کردن مردم با پرداخت رشوه بسیار جلوگیری کند، «ملک سلمان» نیز با احساس خطر شدید نسبت به زوال عرش خاندان خود، رشوه ای هر چند با بهای ناچیز و درهم های اندک پرداخت می کند که در مقابل نمونه گذشته آن بسیار ناچیز است. چه بسا این عملکرد او نتیجه ای منفی و عکس داشته باشد و خشم مردم و  ارتش را برانگیزد، چرا که افراد غیر مشمول به دنبال دلیل محرومیت خود از این بخشش سعودی باشند.

پرسشی نیز در ارتباط با بهای اندک این رشوه مطرح می شود، ایا دلیل آن کسری بودجه سه میلیارد دلاری است؟ این پاسخ نمی تواند قانع کننده باشد چرا که آل سعود صدها میلیارد از اموال ملت و نفت آن را به تاراج برده اند، پس چرا از این ثروت هزینه نمی کنند؟

آیا آل سعود بر این باور است که با پرداخت چنین رشوه ای می تواند مردم را به سخره گیرد؟ آیا مردم «عربستان» تا این حد ساده لوح هستند که خدعه های برملاشده پادشاه را باور کنند؟

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: رشوه   ملک   سلمان   به   تجاوزکاران   سعودی   برای   بقای   تاج   و   تخت   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.