تشدید تدابیر امنیتی از سوی رژیم صهیونیستی در سالگرد به آتش کشیدن مسجدالاقصی

تشدید تدابیر امنیتی از سوی رژیم صهیونیستی در سالگرد به آتش کشیدن مسجدالاقصی shia muslim                   
مسئولان رژیم صهیونیستی در سالگرد به آتش کشیدن مسجدالاقصی، تدابیر امنیتی را در قدس اشغالی تشدید کردند.

به گزارش مصاف، مسئولان رژیم صهیونیستی از شب گذشته و بامداد امروز (یکشنبه) همزمان با چهل و هفتمین سالگرد به آتش کشیدن مسجدالاقصی، تدابیر امنیتی را در شهر قدس اشغالی تشدید کردند.

صدها نظامی رژیم صهیونیست در سراسر قدس اشغالی مستقر شده‌اند و ایست‌های بازرسی سیار در خیابان‌های شهر و ورودی‌های محله‌ها و شهرک‌های قدس قرار داده‌اند. همچنین صهیونیست‌ها، شهروندان فلسطینی را مورد بازرسی قرار می‌دهند.

قرار است امروز شخصیت‌های فلسطینی در سالروز آتش‌سوزی مسجدالاقصی، کنفرانسی خبری در قدس برگزار کنند و در آن تحولات فلسطین، تجاوزات مستمر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی، تلاش برای مصادره اختیارات دایره اوقاف اسلامی را علاوه بر یورش های مکرر صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و ساخت معبد بر روی ویرانه‌های این مسجد بررسی کنند.

 در 21 آگوست سال 1969 (30 مرداد 1348) صهیونیست‌ها‌ی جنایتکار پس از تصرف بخش شرقی بيت‌المقدس در جريان جنگ‌ 6 روزه ژوئن 1967، با سرکردگی فردی به نام "دنیس مایکل روهان،" مسجدالاقصی را به آتش کشیدند.

این جنایت عکس‌العمل‌های بسیاری را در جهان اسلام به دنبال داشت و یکی از پیامدهای آن تاسیس سازمان کنفرانس اسلامی بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه های مطلب: تشدید   تدابیر   امنیتی   از   سوی   رژیم   صهیونیستی   در   سالگرد   به   آتش   کشیدن   مسجدالاقصی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.