المنار ؛ اسرائیل سست‌تر از آن است که جنگی جدید را آغاز کند

المنار ؛ اسرائیل سست‌تر از آن است که جنگی جدید را آغاز کند shia muslim                   
اجرای سیاست‌های مختلف ازجمله عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل موسوم به صلح عربی و نیز حمایت از جریان‌های تندرو تروریستی در کشورهای عربی برای کاهش مشکلات داخلی رژیم صهیونیستی کارآمد نبوده است.

به گزارش مصاف، النمار در تحلیل خود می نویسد: بحران امنیت و بحران اقتصادی و به دنبال آن هرج و مر ج سیاسی منعکس کننده اضطراب اجتماعی حاکم در اسرائیل است. اجرای سیاست های مختلف ازجمله بحث عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل موسوم به صلح عربی و نیز حمایت از گروه های تندرو تروریستی در کشور های عربی برای کاهش مشکلات داخلی رژیم صهیونیستی  کارآمد نبوده است و سیاست های جنگ طلبانه این رژیم چیزی را تغییر نداده است و حتی آثار منفی را بر امینت جامعه اسرائیل داشته است.

این سیاست های غلط آثار خود را جامعه اسرائیل آشکار می کند و تکرار جنگ ها علیه لبنان و غزه حاکی از آن است که جامعه اسرائیل از عدم امنیت رنج می برد.

انتفاضه فلسطین اثر عمیق و دائمی بر امنیت اسرائیل داشته است به طوری که امروز هر اسرائیلی ساکن در کرانه باختری به نوعی دچار نگرانی امنیتی و احساس ترس از راه رفتن در خیابان و نشستن در قهوه خانه است و این نتیجه وجود دولتی غاصب و اجرای پروژه های یهودی سازی و به راه انداختن جنگ های متعدد است.

بر اساس داده های مرکز آمار اسرائیل در مورد نسبت مسافرت اسرائیلی ها به خارج از سرزمین های اشغالی و آنچه که مهاجرت معکوس نامیده می شود، آمار ها حاکی از نسبت بالای مهاجرت معکوس در سرزمین هاش اشغالی است هر چند این مهاجرت ها برای فرار از اوضاع امنیتی و اقتصادی برای مدتی موقت و کوتاه باشد.

المنار در ادامه می نویسد: بر اساس آمار ها از ژانویه تا جولای گذشته بیش از سه و نیم میلیون اسرائیلی سرزمین های اشغالی را ترک کرده اند،  که نسبت به سال قبل ۱۴.۹ درصد افزایش داشته است بر اساس این آمار پیش بینی می شود که تا سال آینده جاری بش از شش و نیم میلیون نفر فلسطین را ترک کنند.

در جولای گدشته ۸۳۱هزار اسرائیلی به خارج رفته اند که از این میان ۷۹۵هزارنفر برای بار اول و ۳۶هزار نفر بیش از یک بار به خارج از سرزمین های اشغالی رفته اند.

بر اساس همین آمار ها ۵۹ درصد از یهودیان اسرائیلی به دنبال آن هستند تا با مراجعه به سفارت های خارجی تبعیت آن کشور ها را کسب کنند،  تابتواند فرزندان خود را به راحتی به این کشور ها بفرستند،  تا جایی که ۱.۵ میلیون اسرائیلی ویزای سفر به دیگر کشورها را دراختار دارند.

علی رغم حمایت های مالی و نظامی آمریکا،  رژیم صهیونیستی از بحران اقصادی و بحران های اجتماعی رنج می برد بر اساس آمار ها نسبت فقر به بیش از۲۲درصد رسیده است.

با وجود مقاومت اسلامی در لبنان و نیز گروه های های مقاوم فسلطینی که با این رژیم سر سازش ندارند اسرائیل،  بدون وجود جنگ هم  از ترس و عدم امنیت رنج می برد بنابر این چگونه می تواند جنگی را آغاز کند که مقاومت در آن به اسرائیل وعده های ناگهانی می دهد را آغاز کند.

منبع: مهر


کلید واژه های مطلب: المنار   ؛   اسرائیل   سست‌تر   از   آن   است   که   جنگی   جدید   را   آغاز   کند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.