اتحادیه عرب: جامعه بین الملل دربرابر زورگویی اسرائیل سکوت نکند

اتحادیه عرب: جامعه بین الملل دربرابر زورگویی اسرائیل سکوت نکند shia muslim                   
معاون دبیرکل اتحادیه عرب با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، از جامعه بین الملل خواست تا دربرابر زورگویی و قلدری مداوم این رژیم سکوت نکنند.

به گزارش مصاف، «احمد بن حلی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در اظهاراتی به روزنامه نگاران در مقر دبیرخانه اتحادیه عرب تاکید کرد: رژیم صهیونیستی هر از چندگاهی حملات آشکاری ضد ملت فلسطین انجام می دهد و این مسئله علاوه بر محاصره مردم غزه است.

بن حلی این تجاوزات آشکار را محکوم و تاکید کرد: جامعه بین المللی باید دربرابر این تشدید مداوم حملات اسرائیلی اقدامی اتخاذ کند و دربرابر زورگویی و قلدری مداوم اسرائیلی سکوت نکنند.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب تاکید کرد: «پیتر کرینبول» کمیساریای آژانس کار و امداد پناهندگان فلسطینی(آنروا) در اوایل سپتامبر در اتحادیه عرب حضور خواهد یافت.

وی افزود: ملت فلسطین از دو مسئله رنج می برند، رژیم صهیونیستی همیشه  زمان های تحریک آمیزی را برای برانگیختن بیشتر احساسات انتخاب می کند و برای حمله به غزه زمانی را انتخاب کرد که مصادف با سالروز آتش سوزی مسجد الاقصی بود و این به معنای تداوم تجاوزات است.

بن حلی تاکید کرد: این مواضع عقلانیت رژیم صهیونیستی را نشان می دهد و این قلدوری با زور در مقابله با قانون بین المللی و رویارویی با مقاصد صلح و طرح صلح که اینجا و آنجا مطرح می شود، است.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب ابراز امیدواری کرد که کشورهای موثر و کارآمد در شورای آمنیت و جامعه بین الملل خطر اقدام اسرائیل و خطر بی ثباتی در منطقه خاورمیانه را درک کنند.

وی تاکید کرد: مسئله فلسطین همیشه پایه و کلید بازگرداندن امنیت و ثبات در منطقه خواهد بود و این امر را باید پیش از، ازدست دادن فرصت درک کنند.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: اتحادیه   عرب      جامعه   بین   الملل   دربرابر   زورگویی   اسرائیل   سکوت   نکند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.