اتحادیه عرب: جامعه بین الملل دربرابر زورگویی اسرائیل سکوت نکند

اتحادیه عرب: جامعه بین الملل دربرابر زورگویی اسرائیل سکوت نکند shia+muslim                   
معاون دبیرکل اتحادیه عرب با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، از جامعه بین الملل خواست تا دربرابر زورگویی و قلدری مداوم این رژیم سکوت نکنند.

به گزارش مصاف، «احمد بن حلی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب در اظهاراتی به روزنامه نگاران در مقر دبیرخانه اتحادیه عرب تاکید کرد: رژیم صهیونیستی هر از چندگاهی حملات آشکاری ضد ملت فلسطین انجام می دهد و این مسئله علاوه بر محاصره مردم غزه است.

بن حلی این تجاوزات آشکار را محکوم و تاکید کرد: جامعه بین المللی باید دربرابر این تشدید مداوم حملات اسرائیلی اقدامی اتخاذ کند و دربرابر زورگویی و قلدری مداوم اسرائیلی سکوت نکنند.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب تاکید کرد: «پیتر کرینبول» کمیساریای آژانس کار و امداد پناهندگان فلسطینی(آنروا) در اوایل سپتامبر در اتحادیه عرب حضور خواهد یافت.

وی افزود: ملت فلسطین از دو مسئله رنج می برند، رژیم صهیونیستی همیشه  زمان های تحریک آمیزی را برای برانگیختن بیشتر احساسات انتخاب می کند و برای حمله به غزه زمانی را انتخاب کرد که مصادف با سالروز آتش سوزی مسجد الاقصی بود و این به معنای تداوم تجاوزات است.

بن حلی تاکید کرد: این مواضع عقلانیت رژیم صهیونیستی را نشان می دهد و این قلدوری با زور در مقابله با قانون بین المللی و رویارویی با مقاصد صلح و طرح صلح که اینجا و آنجا مطرح می شود، است.

معاون دبیرکل اتحادیه عرب ابراز امیدواری کرد که کشورهای موثر و کارآمد در شورای آمنیت و جامعه بین الملل خطر اقدام اسرائیل و خطر بی ثباتی در منطقه خاورمیانه را درک کنند.

وی تاکید کرد: مسئله فلسطین همیشه پایه و کلید بازگرداندن امنیت و ثبات در منطقه خواهد بود و این امر را باید پیش از، ازدست دادن فرصت درک کنند.

منبع: شبستان

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.