در اقدامی اسلام ستیزانه؛ موضع گیری سیاستمدار هلندی علیه قرآن و اسلام

در اقدامی اسلام ستیزانه؛ موضع گیری سیاستمدار هلندی علیه قرآن و اسلام shia muslim                   
«گیرت ویلدرس» رهبر ضد اسلامی حزب راست افراطی هلند مدعی شد در صورت پیروزی حزب اش، پذیرش پناهندگان مسلمان و قرآن را منع و مساجد را تعطیل خواهد کرد.

به گزارش مصاف، همزمان با نزدیک شدن آغاز تبلیغات احزاب مختلف در هلند برای حضور در پارلمان این کشور، «خیرت ویلدرس» رهبر حزب «آزادی» هلند پس از آنکه اعلام کرده بود در صورت ورود حزبش به پارلمان، تمام مسجد و مدارس اسلامی در کشورش را تعطیل می کند، در صفحه توئیتر خود در اعلام بخشی از بیانیه تبلیغاتی یک صفحه ای حزبش خواستار ممنوعیت استفاده از قرآن نیز در اماکن عمومی شد.

وی همچنین پیشتر گفته بود که از ورود مهاجرین مسلمان به هلند جلوگیری و تمام مراکز پناهندگی آنها را در این کشور تعطیل و پوشش حجاب اسلامی را در مراکز عمومی ممنوع می کند.

رهبر حزب راست افراطی هلند مواضعی افراطی در قبال اسلام و مسلمانان دارد.

این سیاستمدار در سال 2008  نیز با ساخت و انتشار فیلم موهن و ضد اسلامی «فتنه»، به ساحت مقدس قرآن کریم اهانت کرد که خشم مسلمانان جهان را بر انگیخت.

موضع گیری های تند این سیاستمدار علیه اسلام و اتحادیه اروپا ائتلاف وی را با دیگر احزاب در صورت پیروزی در انتخابات دشوار خواهد کرد. بسیاری از سیاستمداران هلند از جمله اعضای حزب کارگر و همچنین حزب دموکرات هلند به این اظهارات ضد اسلامی ویلدرس واکنش نشان دادند و درخواست تعطیلی مساجد و مراکز اسلامی را خطرناک و غیرقابل قبول دانستند.

بر اساس آخرین نظرسنجی صورت گرفته حزب راست افراطی هلند توانسته محبوبیت زیادی را کسب کند. بر اساس این نظرسنجی، پیش بینی می شود این حزب بتواند در انتخابات پیش رو 27 کرسی از 150 کرسی پارلمان این کشور را تصاحب کند.

قرار است انتخابات هلند 15 مارس آینده برگزار شود.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: در   اقدامی   اسلام   ستیزانه؛   موضع   گیری   سیاستمدار   هلندی   علیه   قرآن   و   اسلام   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.