رژه داعش در پراگ، نمایش احمقانه اسلام‌هراسان که باعث وحشت عمومی شد

رژه داعش در پراگ، نمایش احمقانه اسلام‌هراسان که باعث وحشت عمومی شد shia muslim                   
رژه دروغین یک گروه اسلام ستیز که لباس‌هایی به مانند پوشش اعضای گروه تروریستی داعش پوشیده بودند در بخش قدیمی شهر پراگ وحشت ایجاد کرد.

به گزارش مصاف، برخی از فعالان اهل جمهوری چک که اسلام هراسی را ترویج می‌کنند با پوشیدن لباس‌هایی به مانند پوشش اعضای گروه تروریستی داعش ایجاد وحشت کردند.

آن‌ها در زمان برگزاری یک مراسم در پراگ، چندین بار خیابان‌های پایتخت این کشور را زیر پا گذاشتند.

این رژه در بخش قدیمی شهر پراگ وحشت ایجاد کرد. این اتفاق زمانی رخ داد که گروهی در حال برگزاری مراسم یادبود اتفاق‌های مربوط به پایان "بهار پراگ" در سال ۱۹۶۸ بودند که ناگهان صدای تیراندازی در محل طنین انداز شد.

طبق گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های چک، «میروسلاو آدامک» سخنگوی گروه "ابتکار مارتین کونویچکا" پشت این ماجرا بود. گروهی که به‌طور آشکارا ضد اسلام است و با کارهایی مانند تخریب مغازه‌های فروش مواد غذایی حلال یا آتش زدن قرآن جلوی یک مسجد شناخته می‌شوند. این فرد به دلیل اخلال در نظم عمومی برای مدت کوتاهی بازداشت و سپس آزاد شد و در انتظار تحقیقات بیشتر است.

صاحب یک رستوران است که در چند صد متری رستوران او این اتفاق رخ داد می‌گوید در رستورانم بودم و صدای تیراندازی‌هایی شدیدی را از بیرون شنیدیم. بعد از چند ثانیه، مردم بیرون در حال فرار بودند. تمام مشتریانم زیر میزها پناه گرفته بودند. برخی افراد فریاد می‌زدند: "آنجا عرب‌هایی هستند که الله اکبر می‌گویند".

وی افزود: بعد چند دقیقه دیگر سر و صدایی نشنیدیم. من از رستوران خارج شدم و به سمت میدان اصلی بخش قدیمی شهر رفتم. پنج نفر آنجا بودند که در میان آن ها برخی لباس‌هایی پوشیده بودند که شبیه پوشش داعش بود و ریش مصنوعی داشتند. آن ها از اسلحه‌های ایرسافت استفاده می‌کردند [نوعی اسلحه بادی است که گلوله‌های پلاستیکی شلیک می‌کند]. بلندگوهایی هم آنجا بود که صدای تیراندازی‌ها را افزایش می‌داد و این تصور را به وجود می‌آورد که یک حمله شدید رخ داده است.

این صاحب رستوران گفت: افرادی زیادی بودند که می‌خواستند حساب آنها را برسند، چراکه باید بگویم که این حرکت کاملا احمقانه بود. پلیس در نهایت این اقدام را با متفرق کردن افراد متوقف کرد.

وی اظهار کرد: این افراد می‌خواستند توجه‌ها را به سوی حرکت خود جلب کنند اما بیشتر حماقتشان را نشان دادند.

گرچه کمتر از یک درصد – حدود ۱۰ هزار نفر - از جمعیت جمهوری چک را مسلمانان تشکیل می‌دهند اما سخنانی که درباره وضعیت تهاجم قریب الوقوع اسلامی هشدار می‌دهد، حامیان زیادی در این کشور پیدا کرده است.

صفحه فیس بوکی "ما اسلام را در جمهوری چک نمی‌خواهیم" که توسط میروسلاو آدامک ایجاد شده است، ۱۶ هزار طرفدار دارد. در ماه اکتبر گذشته (مهر ماه)، «میلوش زمان» رئیس جمهوری چک خود نیز در تظاهراتی که توسط یک جنبش بیگانه‌ستیز با عنوان "جبهه گیری علیه اسلام" سازماندهی شده بود شرکت کرد.


منبع: ابنا

کلید واژه های مطلب: رژه   داعش   در   پراگ،   نمایش   احمقانه   اسلام‌هراسان   که   باعث   وحشت   عمومی   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.