بیش از ۱۰۰ حمله جنگنده‌های سعودی به یمن

بیش از ۱۰۰ حمله جنگنده‌های سعودی به یمن shia muslim                   
جنگنده‌های سعودی بیش از ۱۰۰ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند.

به گزارش مصاف، یک منبع نظامی در وزارت دفاع یمن در صنعاء گزارش داد: جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری عربستان شبکه ارتباطات، برج پخش رادیو و تلویزیون را در نقیل یسلح در بلاد الروس چهار بار مورد هدف قرار دادند که منجر  به تخریب کلی این شبکه و برج های رادیو و تلویزیون شد.

جنگنده های سعودی همچنین چهاربار المدفون در نهم در استان صنعاء شمال یمن را بمباران کردند.

این جنگنده ها دوبار به بندر الحیمة در التحیتا و الخوخه در استان الحدیده در غرب این کشور و هفت بار به منطقه میدی در استان حجه در شمال یمن حمله کردند.

همچنین جنگنده های ائتلاف پنج حمله به بندر واحجه و کشتی های صیادان در ذوباب در استان تعز انجام دادند.

این جنگنده ها همچنین منطقه صرواح در مأرب را هدف قرار دادند؛ در الجوف نیز پنج حمله به منطقه الغیل انجام دادند که به زخمی شدن یک زن و وارد آمدن خسارت به تعدادی از منازل و مزارع کشاورزی منجر شد.

در صعده نیز حمله جنگنده های ائتلاف به منازل و مزارع یمنی در منطقه إباد در باقم خسارت مادی وارد کرد؛ همچنین متجاوزگران به منطقه الملاحیط در الظاهر دو بار حمله کردند و دوبار حمله نیز به منطقه الحصامه در شدا و پنج حمله به منطقه البقع بکتاف انجام دادند.

جنگنده های ائتلاف مناطق آل مجدع، مندبه، آل سبحان، ققلل الشیبانی در باقم را بیش از 45 بار از شب تاکنون مورد حمله هوایی قرار داد. این جنگنده های همچنین 11 بار به الدفینه در جیزان و هشت بار در وادی جاره در الخوبه حمله کردند.

منبع: شبستان

کلید واژه های مطلب: بیش   از   ۱۰۰   حمله   جنگنده‌های   سعودی   به   یمن   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.