حضور نخست وزیر مصر در مسجد سیده زینب(س)

حضور نخست وزیر مصر در مسجد سیده زینب(س) shia+muslim                   
نخست وزیر جدید مصر، پیش از آنکه برای ادای سوگند رسمی به کاخ ریاست جمهوری برود، به مسجد سیده زینب (س) قاهره رفت و نماز ظهر را در کنار محبان اهل‌بیت(ع) اقامه کرد.

به گزارش مصاف به نقل از  ابنا - «ابراهیم محلب» وزیر مسکن سابق مصر که به عنوان نخست وزیر جدید این کشور مامور تشکیل کابینه شده است، ظهر شنبه، پیش از حضور در کاخ ریاست جمهوری و ادای سوگند رسمی، به مسجد سیده زینب(س) قاهره رفت و نماز ظهر را در کنار سایر مسلمانان دوستدار اهل‌بیت(ع) اقامه کرد.

محلب با وجود داشتن رویکرد متعادل و مستقل، پیش از این نیز مورد غضب سلفی‌ها قرار داشت، اما با حضور در مسجد سیده زینب(ع) آتش خشم آنها را شعله‌ورتر کرد و دشنام و ناسزاهای آنها را در صفحات اینترنتی به جان خرید و به همین زودی‌ها فتواهای تکفیر او نیز پشت سر هم صادر خواهد شد.

شیوخ و مفتی‌های وابسته به وهابیت که در دو سال اخیر با صدور فتواهای تکفیر و حلال دانستن خون هر مخالفی، نقش فراوانی در ناآرامی‌ها و خونریزی‌های مصر ایفا کرده و ضمن بدنام کردن مسلمانان و به بیراهه کشاندن انقلاب مردم مصر، اعتبار دانشگاه الازهر را نیز زیر سوال بردند، در زمان حکومت «محمد مرسی» باعث شدند مصری‌ها تعدادی از محبان اهل بیت پیامبر(ص) را به شکلی وحشیانه به شهادت برسانند و چندین مسجد و مکان مذهبی را ویران کردند.

در مدت میدان‌داری و جولان این خشک مغزهای سبک عقل، مراسم آئینی و ریشه دار راس الحسین(ع) که به عقیده مصری‌ها در سالروز ورود سر امام حسین(ع) با حضور تمام اقشار مردم برگزار می‌شد، تا حد زیادی از رونق افتاده بود، اما امسال مردم مصر به صورتی ناخودآگاه و بدون سازماندهی قبلی، با شکوه تر از سال‌های قبل برگزار کردند و مراسم تا یک هفته ادامه یافت.

رسانه‌های مصری با استقبال از این مراسم، اذعان کردند که مردم مصر پس از ماه‌ها ناامنی و بحران، آخرین راه رسیدن به اتحاد و امنیت را پناه آوردن به فرزندان پیامبر(ص) یافته‌اند.

کلید واژه های مطلب: حضور   Ù†Ø®Ø³Øª   ÙˆØ²ÛŒØ±   Ù…صر   Ø¯Ø±   Ù…سجد   Ø³ÛŒØ¯Ù‡   Ø²ÛŒÙ†Ø¨(س)   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.