بحرین: از آتش زدن منزل روحانی شیعه تا اعتصاب مقابل مسجد امامین عسکریین(علیهما السلام)

بحرین: از آتش زدن منزل روحانی شیعه تا اعتصاب مقابل مسجد امامین عسکریین(علیهما السلام) shia muslim                   
سقف منزل در حال فروپاشی بود و خانواده شیخ السماک هیچ گونه اظهار نظری مبنی بر عذرخواهی و یا دریافت خسارت از سوی دستگاه‌های زیربط دریافت نکردند تا اینکه روز پنج شنبه شهرداری منامه برچسپی رسمی بر روی درب منزل چسپانده و در آن اعلام کرده خانه در حال سقوط است و ماندن در آن مخالف قانون است، در صورت ضرورت ، صاحب خانه به شهرداری مراجعه نماید.

به گزارش مصاف به نقل ازشیعه نیوز، شورای علمای بحرین اعلام کرد منزل روحانی شیعه "شیخ غازی السماک" واقع در منامه روز دوشنبه گذشته طعمه حریق شد.

این آتش سوری در اثر پرتاب گاز آشک آور توسط نیروهای آل خلیفه به داخل منزل رخ داد و شدت آتش سوزی به حدی بود که به طبقه دوم و سوم کشیده شد. مادر شیخ غازی و دو برادرش به خواست خدا در زمان حادثه بیرون از منزل بودند و از این ماجرا جان سالم به در بردند.

سقف منزل در حال فروپاشی بود و خانواده شیخ هیچ گونه اظهار نظری مبنی بر عذرخواهی و یا دریافت خسارت از سوی دستگاه های زیربط دریافت نکردند تا اینکه روز پنج شنبه شهرداری منامه برچسپی رسمی بر روی درب منزل چسپانده و در آن اعلام کرده خانه در حال سقوط است و ماندن در آن مخالف قانون است، در صورت ضرورت ، صاحب خانه به شهرداری مراجعه نماید.

در راستای ادامه این دست اقدامات، ماموران آل خلیفه دیروزنیز به یک مراسم دینی که توسط زنان در منطقه "العکر" انجام می شد هجوم برده و سه تن از زنان را بازداشت نموده و منطقه را محاصره کردند. اما دیگر اتفاق شایان ذکر چند روز اخیر بحرین اعتصاب شیعیان این کشور در مقابل مسجد امامین عسکریین (علیهما السلام)  پس از تهدید این مسجد به تخریب توسط آل خلیفه است.

شیخ میثم سلمان تهدیدات وزارت دادگستری و امور دینی بحرین مبنی بر تخریب مسجد امامین عسکرییین (علیهما السلام) را محکوم نمود و گفت: اظهارات رسانه ای و تلاش ها ی دیگر هرگز در شستن لکه ننگی که بر پیشانی مقامات پس از تخریب بیش از 38مسجد نقش بسته موثر نخواهد افتاد .

شیخ سلمان افزود: مردم به اعمال رفتارهای فرقه گرایانه رژیم سلطنتی تمایلی ندارند و این مسئله با تاریخ مسالمت آمیز آنها، تمدن اجتماعی و ارزش های دینی شان مخالف است و تمام تلاش های آل خلیفه برای کشاندن آنها به خشونت و برخورد با شکست روبرو خواهد شد. طبق ماده 18 قانون اساسی در راستای آزادی عقیده و تفکر، حق عبادت در تمام مساجد برای همگان خواه به صورت مخفی یا علنی آزاد است .آل خلیفه خوب می داند که برای ما  هزاران  متر از یک زمین عادی جایگزین یک متر از زمین مسجد نمی شود پس بهتر است به مساجد احترام بگذارد و از تلاشهای خود در تخریب و یا تغییر موقیعتی آنها دست بردارد.

کلید واژه های مطلب: بحرین      از   آتش   زدن   منزل   روحانی   شیعه   تا   اعتصاب   مقابل   مسجد   امامین   عسکریین(علیهما   السلام)   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.