خدایا مهدی را برگردان

خدایا مهدی را برگردان shia muslim                   
ای خدای علی، ای خدای بخشنده شجاعت و ایمان به علی، ای خدای مداح قران در علی و علی در قران، ما را با ظهور حجتت و ذخیره آخرینت از این بردگی نجات بده

بسم رب المهدی

یا علی بیداری به ما نیامده، هدایت دامن گیرمان نشده. کسانی مثل ما نه تنهاآبرویت را حفظ نکرده ایم بلکه خارت داشته ایم به خاطر ناآگاهیمان خفیفت شمرده ایم. نکند دعای پیامبر در غدیر شامل حال ما هم بشود که فرمود:«اللهم اخذل من خذله...»یا علی وقتی در خودمان دقیق می‌شوم می‌بینم مثل مردمانی از کوفه ایم که هزاران دلیل و توجیه برای نافرمانی مان می‌آوریم. یا علی ناله دل مظلومانه ات هنوز هم در فضای جامعه ما طنین انداز است که فرمودی:«شگفتا، اتحاد آنان بر باطل خویش و پراکندگی شما در حق خود دل را می‌میراند و اندوه را تازه می‌گردان، زشت بادید و از اندوه بیرون نیایید» و نفسی لک الفدا که فرمودی :«خدایا اینان از من خسته شده اند و من از آنان، آنان از من به ستوه آمده اند و من از آنان دلشکسته، پس بهتر از آنان و مونس من دار و بدتر از مرا بر آنان مسلط کن.» به جان تو قسم یا علی که دعایت مستجاب شد. در منجلاب گناه و بی ایمانی غرقیم. بی دینان و ستم پیشگان  دنیا حکمرانی می‌کنند. زشتی هایمان خوب و خوبی هایمان زشت پنداشته می‌شود. ایمان و محبت و معرفت و انسانیت را پرانده ایم مثل بازی‌های کلاغ پرمان. در  دروران ارزانی به سر می‌بریم :« شرف اینجا ارزان، تن عریان ارزان، و دروغ از همه چیز ارزانتر و چه تخفیفی خورده است قیمت هر انسان» یا علی مظلومیتت این زمان مشهود‌تر است چه ظلمی بالاتر از این که ولی الله را اطاعت نکنیم و درکت نکینم و نخواهیم که درکت کنیم. در زندگی دنبال چیزهایی باشیم که تو و خاندانت برای از بین بردن آنها از سرمایه و هستی خود گذشتید. یا علی بیشتر شبیه اجساد زنده ایم که خدا گفت:«مثل سنگ یا حتی سخت‌تر از سنگ که سنگ گاهی می‌شکافد و آب از آن بیرون می‌آید که سنگ از خشیت خدا از کوه هبوط می‌کند.» یا علی ما را چه به خشیت از خدا ؟ مارا چه به طرفداری از تو؟ حیف چون تویی نیست که با مردمانی از ما طرفی؟ یا نه خدا می‌گوید:« ام تحسب أنّ اکثرهم یسمعون او یعقلون ان هم الا کالانعام بل هم اضل سبیلا – تو پنداری که بیشتر آنها گوش می‌کنند یا عقلشان را به کار می‌بندند بلکه آنها مانند چهار پایانند و بلکه بدتر از آنها» یا علی از جانور بدتر چه چیز؟ کسی که برای رستگاری او این همه تشکیلات  و تشریفات الهی به پا شده ولی هیچ عبرتی نمی‌گیرد کسی که بیناست ولی نمی‌بیند، کسی که گوش دارد ولی نمی‌شنود، کسی که در پی شهوات مشی می‌کند معلوم است که از جانور بدتر است که آن جانور تسبیح خدا می‌گوید. علی مظلوم کاش شمه ای از مظلومیتت را درک می‌کردیم . یا علی تو خود فرمودی حق را بشناس، طرفدار حق را خواهی شناخت. ما چه کنیم که حق با تو شناخته می‌شود. مگر پیامبر نفرمود که:« الحق مع العلی و علی مع الحق- حق همراه علیست و علی همراه حق است» .علی بزرگ کاش فقط کمی و فقط کمی روی عقیده هایمان تعصب و وحدت داشتیم. علی جان کاش کمی و فقط کمی روی ولایت شما ائمه تأمل داشتیم کاش فقط کمی و فقط کمی به امام زنده مان امام حی و حاضرمان مراجعه داشتیم. کاش می‌توانستیم که شیعه او باشیم . شیعه رگ دار او. امام ما امام همه خوبی هاست ، کاش بشود با امام زمانمان خوب تا کنیم، اورا در غربت هزار ساله اش رها نکنیم، علی جان کاش بدبختی مان را بفهمیم، کاش عمق فاجعه را درک بکنیم،ای کاش از عادت به نداشتن امام بیرون بیاییم، از بی خیالی فاصله بگیریم،علی جان هرچه باشد سر این ریسمان محبت ما با محبت شما خاندان گره خورده است.  ما چه کنیم که خدا آب و گل ما را با محبت شما اهل بیت سرشته است. همچنان که حافظ گفت:

عهد ما با لب شیرین دهنان بست خدا       ما همه بنده و این قوم خداوندانند

ای خدای علی، ای خدای بخشنده شجاعت و ایمان به علی، ای خدای مداح قران در علی و علی در قران، ما را با ظهور حجتت و ذخیره آخرینت از این بردگی نجات بده. به وسیله این جگر گوشه علی که تمام صفات پدران خود و انبیای پیشین را به ارث برده مسکنت و ذلت را از جامعه ریشه کن کن و ایمان را دوباره به درون دلها و خانه هامان وارد  کن. به وسیله  این پسر پیامبرت انسانیت را به انسانها بازگردان و حق و حقیقت را پیروز کن.


به امید فرجش که انشاالله  نزدیک است. انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا


 

 

کلید واژه های مطلب: خدایا   مهدی   را   برگردان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.